1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dervişin Fikri Neyse Zikri de O Olur!
Dervişin Fikri Neyse Zikri de O Olur!

Dervişin Fikri Neyse Zikri de O Olur!

CHP Esenler İlçe Örgütü’nün 30 Temmuz 2010 tarihinde düzenleyeceği panel için hazırlayıp çeşitli yerlere astığı bez afişler İstanbul Barosu’nun hak ettiği gerçek sıfatı ifşa etmiş…

29 Temmuz 2010 Perşembe 19:45A+A-

Bir yazım yanlışı bir gerçeği ancak o kadar afişe eder!

30 Temmuz 2010 tarihinde düzenlenmek üzere CHP Esenler İlçe Örgütü reklam çalışması yapılan "Referandumda 'Neden Hayır' Paneli"ndeki bir yazım hatası "Dervişin fikri neyse zikri de o olur!" özdeyişini anımsattı.

Arkadaşımız Murat Ayar tarafından çekilen fotoğrafta görüldüğü üzere İstanbul Barosu Başkanı Av. Muammer Aydın, CHP'nin afişinde İstanbul Bürosu Başkanı olarak yer almış. CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Anayasa Hukuku Profesörü Süheyl Batum, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ümit Zileli'nin de katılacağı panelin reklam çalışmasına Ergenekoncu ve darbeci kimliğiyle öne çıkan ve "Darbeci Baro" olarak nitelenen İstanbul Barosu da CHP'nin Bürosu olarak yansımış. Böylelikle daha önce "İstanbul Barosu, CHP'nin Bürosu" şeklinde sloganlara yansıyan gerçek, yazım yanlışıyla CHP tarafından da ifade edilmiş oldu. Av. Muammer Aydın'ın ne kadar hoşuna gider bilmiyoruz ama tam tebessümlük ve manzaralık fotoğrafları okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz:

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

3 Yorum