1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Demirtaş'ın Geldiği Yer Vesayetçilerle Aynı Yer Olmuştur'
'Demirtaş'ın Geldiği Yer Vesayetçilerle Aynı Yer Olmuştur'

'Demirtaş'ın Geldiği Yer Vesayetçilerle Aynı Yer Olmuştur'

Başbakan Davutoğlu, "HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın dönüp dolaşıp geldiği yer, 1990'larda Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yer olmuştur" dedi.

18 Mart 2015 Çarşamba 01:04A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabından, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamaya ilişkin paylaşımda bulundu.

AK Parti'nin bugüne kadar hiçbir siyasi partiyle seçim pazarlığı yapmadığını, tamamen milletin teveccühüne dayandığını ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın açıklaması had bilmezliğin ve demokrasiye saygısızlığın yeni örnekleridir. Demirtaş'ın dönüp dolaşıp geldiği yer, 1990'larda Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yer olmuştur. Bu vesayetçilerle dün sayın Cumhurbaşkanımıza 'muhtar bile olamazsın' diyenler bugün sokağa çıkamaz durumdadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığına karar verecek olan sadece ve sadece aziz milletimizdir.

Demirtaş'ın 'pazarlık partisi değiliz' sözlerine tüm milletimiz sadece gülmektedir. AK Parti’yi 'kirli pazarlık' ile anmak onun haddi değildir. AK Parti bugüne kadar hiçbir siyasi partiyle seçim pazarlığı yapmamış, tamamen milletin teveccühüne dayanmıştır. CHP ile her türlü pazarlığa giren Demirtaş'ın bu konuda söyleyecek sözü de yok, konuşacak yüzü de. Daha son yerel seçimlerde tek ortak noktaları AK Parti'ye karşı çıkmak olan tüm muhalefet partileri her yerde bize karşı işbirliği yapmıştır. Sonuç ise onlar için hüsran oldu.AK Parti'nin Demirtaş gibilerin ittifakına da verecekleri akla da ihtiyacı yok. Bize aziz milletimiz yeter."

HABERE YORUM KAT