1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu'ndan Avrupa Birliği Adalet Divanı'na tepki
Davutoğlu'ndan Avrupa Birliği Adalet Divanı'na tepki

Davutoğlu'ndan Avrupa Birliği Adalet Divanı'na tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın 'başörtüsü'ne yönelik olarak almış olduğu kararı sert dille eleştirdi.

19 Temmuz 2021 Pazartesi 10:50A+A-

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın aldığı 'başörtüsü kararı' ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Davutoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada verilen karar sert tepki verdi. Davutoğlu 'Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın "Başörtüsü Kararı" İslam karşıtlığının apaçık tezahürüdür. Temel insan haklarına aykırı bu karar hukuken de vicdanen de yok hükmündedir! Bu İslamafobik kararı şiddetle kınıyor ve Adalet Divanı'nın acilen yanlıştan dönmesini diliyorum' dedi.

Avrupa Adalet Divanı, AB'de şirketlerin belirli koşullar altında çalışanlarının başörtüsü takmasını yasaklayabileceğine hükmetmiş ve Almanya'da başörtüsü takmaya başladıktan sonra işlerinden uzaklaştırılan kadınların açtığı iki dava, 15 Temmuz'da sonuçlanmıştı.

Mahkemeden yapılan açıklamada ise "İş yerinde siyasi, felsefi veya dini inançlara ait görünür herhangi bir sembolün takılmasının yasaklanması, işverenin müşterilere karşı tarafsız bir imaj sunma veya sosyal anlaşmazlıkları önleme ihtiyacıyla haklı görülebilir." ifadeleri kullanılmıştı.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum