1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Davutoğlu Şam’da, Suriye Tankları Sınırda
Davutoğlu Şam’da, Suriye Tankları Sınırda

Davutoğlu Şam’da, Suriye Tankları Sınırda

Davutoğlu'nun Şam'da Esad ile görüşmeye başladığı sıralarda Baas güçleri Türkiye sınırında operasyon gerçekleştiriyor.

09 Ağustos 2011 Salı 12:36A+A-

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Şam’a kritik bir ziyaret gerçekleştirirken; Baas güçleri Türkiye sınırında operasyon gerçekleştiriyor.

Suriye ordusu Türkiye sınırına 15 km uzaklıktaki Binniş kasabasında tank destekli operyon gerçekleştiriyor.

İDLİB'DE OPERASYON: İKİ ÖLÜ

Suriye'de, bugün Baas güçlerinin yürüttüğü operasyonlarda 6 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi. 

Suriye'deki sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve insan hakları eylemcileri, Türkiye'ye yakın İdlib bölgesinde bu sabahtan beri düzenlenen operasyonlarda iki kişinin öldüğünü, çok sayıda kişinin yaralandığını açıkladı. 

Deyr Ez Zor'da da ağır yaralı bir kadın ile bir erkeğin hayatını kaybettiği, Huayka semtinde en az 17 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. 

Aynı kaynaklar, Beşşar Esad rejimine karşı muhaliflerin kalelerinden kuzeydeki Hama'da da iki sivilin güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini belirttiler. 

Suriye ordusunun, operasyon yaptığı bölgelere çok sayıda tank ve askeri araç gönderdiği bildiriliyor. 

davutoglu-ile-esad-in-gorusmesi-basladi.jpg

DAVUTOĞLU-ESAD GÖRÜŞMESİ BAŞLADI

Öte yandna Suriye'de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Suriye Devlet Başkanı Esad arasındaki görüşme başladı. 

 

Suriye'de yaşanan olayların son bulması için girişimlerde bulunmak için Şam'a giden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye Devlet Başkanı Esad ile görüşmeye başladı.

Davutoğlu, Suriye'deki şiddet olaylarının sona erdirilmesi çerçevesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajını Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a iletecek.

Davutoğlu-Esad görüşmesinin sabah saat 11 sularında başladığı bildirildi. Türkiye bu görüşmeden bir sonuç alınamazsa, farklı bir yol haritası izleneceğini vurguluyor.

(Dünya Bülteni)

 

HABERE YORUM KAT