1. HABERLER

  2. HABER

  3. Darbecilerin İsimleri Siliniyor
Darbecilerin İsimleri Siliniyor

Darbecilerin İsimleri Siliniyor

Türkiye genelinde pek çok yerel yönetime vatandaşlar tarafından 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat askeri müdahalelerine iştirak etmiş darbecilerin daha önceki dönemlerde sokak, cadde, okul ve kültür merkezlerine verilmiş olan adlarının buralardan çı

16 Eylül 2010 Perşembe 00:51A+A-

Ak Parti yönetiminden de bu konuda teşkilatlarına vatandaşlarda oluşan duyarlığın paralelinde hareket etmeleri yönünde talimat verildiği ve özelikle Ak Partili belediyelerin bu taleplere kayıtsız kalmamalarının istendiği öğrenildi. Kaldırılacak isimlerinin yerine özgürlükçü ve darbe mağduru kimselerin isimlerinin verilmesi öngörülüyor.

TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili ve AK Parti Hatay milletvekili Mustafa Öztürk de, referandumun ardından Türkiye genelinde darbecilerin adını taşıyan bütün cadde ve sokak ile kurum isimlerinin kaldırılmasının yerinde olacağını söyledi. Öztürk, "12 Eylül Halk Oylamasi ile demokrasimiz, erdemini ve gücünü halktan daha güçlü bir şekilde almıştır. Darbe izlerini silmek için ve daha demokratik yapıya gitme yolunda, meydan, cadde, sokak, okul, sağlık kuruluşları gibi yerlerden darbecilerin isimleri kaldırılmamıdır" diye konuştu. (Vakit)

HABERE YORUM KAT