1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. TUNUS

  4. Darbeciler tarafından tutuklanan Tunus eski başbakanı yoğun bakıma kaldırıldı
Darbeciler tarafından tutuklanan Tunus eski başbakanı yoğun bakıma kaldırıldı

Darbeciler tarafından tutuklanan Tunus eski başbakanı yoğun bakıma kaldırıldı

Tutuklu bulunan eski Tunus Başbakan Hamadi Cebali'nin açlık grevine başladığı ve durumunun kötüleşmesinin ardından yoğun bakıma kaldırıldığı açıklandı.

26 Haziran 2022 Pazar 20:35A+A-

Eski Tunus Başbakan Hamadi Cebali, Tunus'ta siyasi bir darbeyle gücü elinde toplayan Kays Said'in kurguladığı "kara para aklama" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cebali'nin avukatı AFP'ye verdiği demeçte, tutuklanması sebebiyle açlık grevine giden eski başbakanın durumunun kötüleştiğini ve yoğun bakıma kaldırıldığını açıkladı.

Avukat, aile bireylerinin, Cebali'nin hastalıklarından dolayı ilaçlarını görevlilere teslim etmesine rağmen, yetkililerin ilaçları Cebali'ye vermediğini de sözlerine ekledi.

Nahda Hareketi Partisi'nde eski bir üst düzey yetkili olan Cebali, yurt dışından Tunus'taki bir yardım derneğine fon aktararak para akladığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Nahda Hareketi yetkilileri, söz konusu iddiaları yalanlayarak, Cebali'nin tutuklanmasını siyasi amaçlar elde etmek üzere yapılan bir kampanyanın sonucu olduğunu belirtti.

Cebali'nin tutuklanmasından önce Nahda Partisi'nin iktidarda olduğu dönemde eski Adalet Bakanı olan Nureddin Bhiri de ev hapsinde tutulmuştu.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT