1. HABERLER

  2. HABER

  3. Darbeci Baro’nun Gözü Vakıf Malında
Darbeci Baro’nun Gözü Vakıf Malında

Darbeci Baro’nun Gözü Vakıf Malında

Ergenekon davasına bakan avukatlara özel olarak Silivri’ye servis kaldıracak kadar lüks harcamalar yapan ve Ergenekonculara verdiği destekle de tanınan İstanbul Barosu, şimdi de vakıf mallarına göz dikti.

18 Ağustos 2010 Çarşamba 05:20A+A-

Baro, yapımı devam eden Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı'na taşınacağı bilinen Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait Beşiktaş Adliyesi binasını gözüne kestirdi.

Baro Başkanı Muammer Aydın, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne geçen ay yazdığı yazıda, denize nazır olan Beşiktaş Adliye binasının Baro'ya tahsis edilmesini istedi. Yazıda, Taksim İstiklal Caddesi üzerinde bulunan şu anki binanın kendilerine yetersiz geldiğini iddia eden Aydın, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirlerini daha rahat şekilde yeni yerde ağırlayabileceklerini ileri sürdü.

VAKIFLARDAN BARO'YA RET

Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü Beyoğlu Kiralama Şube Müdürü Erdal Öztürk tarafından yazılan cevap yazısında ise İstanbul Barosu'nun tahsis talebi reddedildi.

Beşiktaş Adliye binasının tamamının vakıflara ait olduğunun belirtildiği yazıda, söz konusu binanın vakıflar tarafından kurulan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'ne tahsis edildiğinden Baro'ya verilemeyeceği ifade edildi.

VAKİT

HABERE YORUM KAT