1. HABERLER

  2. HABER

  3. Daily Telegraph Erdoğan’dan Özür Diledi
Daily Telegraph Erdoğan’dan Özür Diledi

Daily Telegraph Erdoğan’dan Özür Diledi

Daily Telegraph, “AK Parti İran’dan 25 milyon dolar bağış aldı haberimiz yanlıştı. Başbakan Erdoğan’dan özür diliyoruz. Yanlış bilgilendirildiğimizi ve iddianın doğru olmadığını kabul ediyoruz.”

02 Mart 2011 Çarşamba 00:30A+A-

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, "İran'ın AK Parti'ye bağış yaptığını" iddia ettiği haberiyle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan özür diledi. Gazetenin dünkü sayısının 16. sayfasında, dünya haberleri bölümünün ilk sayfasında yer alan özürde ve düzeltmede şöyle denildi:

"(İran, Türkiye'nin iktidar partisine 25 milyon dolarlık bağışta bulundu) başlıklı 15 Eylül 2010 tarihli makalemizde, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'İran'dan, AK Parti'nin seçim kampanyası için toplam 25 milyon dolarlık bir bağışı kabul ettiği' şeklinde yanlış ifadelere yer verilmiştir. Yanlış bilgilendirildiğimizi ve iddianın doğru olmadığını kabul ediyoruz. Ne Başbakan Erdoğan, ne de partisi böyle bir anlaşmaya varmış ya da böyle bir bağışı İran'dan kabul etmiştir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan özür diliyoruz."

Daily Telegraph, internet sitesinde de aynı düzeltmeyi ve özürü yayınladı. Aynı haber gazetenin internet sitesinde bir gün önce, 14 Eylül 2010'da yayınlanmıştı.

Edinilen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan'ın İngiltere'de Daily Telegraph'a açtığı dava süreci devam ediyor ve bu özürle birlikte davanın düşebileceği tahmin ediliyor.

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT