1. HABERLER

  2. HABER

  3. EKONOMİ

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ekonomik gidişata ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ekonomik gidişata ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ekonomik gidişata ilişkin açıklama

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizi ekonomi alanında kuşatmaya çalışanlara cevabımızı, yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz." dedi.

01 Kasım 2020 Pazar 02:43A+A-

AK Parti Van İl Kongresi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik gelişmelere değindi.

AA’nın naklettiğine göre, "Ülkemizde vatandaşların dertlerini ve beklentilerini ihmal etmiyoruz." diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ekonomimizi maruz kaldığımız saldırılara karşı ayakta tutuyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak için 40 milyar liralık destek sağladık. Böyle dönemler doğru stratejiler ve cesur kararlarla çok büyük atılımların fırsatıdır."

"KURTULUŞ SAVAŞI VERİYORUZ"

Ekonomik anlamda kurtuluş savaşı mücadelesi verdiklerini dile getiren Erdoğan, "Ülkemizi kuşatmaya kalktılar. İstikbalimizi canımız pahasına savunarak karşılık verdik. Ekonomimizi kuşatmaya çalışanlara cevabı da yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz.

Ekonomi de en az siyasi özgürlüğümüzü sağlamak kadar önemli adımlar atıyoruz. Yıllarca bu ülkeyi faiz, kur, enflasyon üçgenine sıkıştırarak sömürenlerin oyunlarını birer birer bozuyoruz. Artık yolun sonuna geldiklerini görenlerin tüm güçleriyle saldırmalarının sebebi budur.

"2023'TE BAMBAŞKA BİR TÜRKİYE ORTAYA KOYACAĞIZ"

Ekonomideki büyük yapısal değişim, en az kapitülasyonların kaldırılması kadar tarihi bir öneme sahiptir. 2023'te tüm diğer alanlar gibi ekonomide de bambaşka bir Türkiye'yi ortaya koyacağız. Bunun için milletimizden biraz daha sabır, biraz daha metanet ve gayret bekliyorum." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum