1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cumartesi 16.00’da Taksim’deyiz!
Cumartesi 16.00’da Taksim’deyiz!

Cumartesi 16.00’da Taksim’deyiz!

İslami kuruluşlar “Barış ve Kardeşlik İçin Silahlar Sussun!” çağrısını yükseltmek için 17 Temmuz Cumartesi günü 16.00'da Taksim İstiklal Caddesi’nde yürüyecek.

16 Temmuz 2010 Cuma 12:40A+A-

Aralarında AKABE VAKFI, ANADOLU PLATFORMU, ARAŞTIRMA KÜLTÜR VAKFI, FATİH AKINCILARI DERNEĞİ, HİKMET VAKFI, İHH İNSANİ YARDIM VAKFI, İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ, MAZLUMDER, MEDENİYET DERNEĞİ ve ÖZGÜR-DER'in olduğu İslami kuruluşlar 17 Temmuz Cumartesi günü, saat 16.00'da Galatasaray Lisesi önünde toplanıp Taksim Meydanı'na yürüyerek TSK'ya operasyonlara son vermesi ve PKK'ya da tüm silahlı unsurlarını ülke dışına çıkartması çağrısında bulunacak.

Yürüyüşe yoğun katılımın olması bekleniyor. Yapılan çağrı metninde şu ifadelere yer verildi:

"Çatışmalar sürüyor, acılar büyüyor. Neredeyse asırlık bir geçmişe uzanan inkarcı söylemin ürettiği kaos ülkeyi bir kere daha teslim almış durumda. Milliyetçi körlük yüzyıllardır kardeşçe yaşamış halkları birbirine düşman kılmak için akıl almaz provokasyonlarla daha kanlı ve kirli bir sürece ivme kazandırıyor. Çözümsüzlükten beslenenler silaha ve şiddet politikalarına daha çok sarılıyorlar. Oysa hiç kuşkusuz bu ülkede ve tüm Ortadoğu'da halklarımızın temel ihtiyacı daha fazla şiddet ve despotizm değil, adalet ve hakkaniyet temelinde tesis edilecek kardeşliktir!

Bizler İslami kimlikli kuruluşlar olarak, gerçek manada bir kardeşliğin tesisi için Kürt sorununun çözümüne dönük acil ve ciddi adımlar atılmasının şart olduğuna inanıyoruz. Bunu sağlamanın yolunun ise öncelikle şiddet sarmalından çıkmakla mümkün olabileceğini düşünüyoruz. Bu kaygılarla, TSK'ya operasyonlara son vermesi ve PKK'ya da tüm silahlı unsurlarını ülke dışına çıkartması çağrısında bulunuyoruz. Bu çağrımızı güçlü bir biçimde seslendirmek ve kamuoyuyla paylaşmak için 17 Temmuz Cumartesi günü, saat 16.00'da Galatasaray Lisesi önünde toplanıp Taksim Meydanı'na yürüyoruz."

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

22 Yorum