1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Çocuklarınızı Okula Başörtüsüyle Gönderin"
Çocuklarınızı Okula Başörtüsüyle Gönderin

"Çocuklarınızı Okula Başörtüsüyle Gönderin"

İlköğretimde Başörtüsü Mağdurları Platformu, okulların açılmasıyla birlikte “Çocuklarınızı inancınız gereği okula gönderin!” çağrısında bulundu.

23 Eylül 2010 Perşembe 10:07A+A-

Başörtülü öğrencilerin üniversitelere girmesi önündeki yasaklar devam ederken İlköğretimde geçen yıl başlayan başörtüsü direnişinin bu yılda devam edeceğini belirten İlköğretimde Başörtüsü Mağdurları Platformu, "Çocuklarınızı inancınız gereği okula gönderin!" çağrısında bulundu.

2010–2011 Eğitim ve öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte açıklamalarda bulunan İlköğretimde Başörtüsü Mağdurları Platformu'ndan İbrahim Gökdemir, ders zili başlamadan önce tüm duyarlı öğrenci velilerine seslenerek, inancı gereğince çocuklarını başörtüleri ile okullara göndermeleri çağrısında bulundu.

ÇOCUKLARIMIZI MÜSLÜMANCA YETİŞTİRMELİYİZ

Çocukların maddi her türlü tehlikeyle beraber manevi tehlikelere de karşı da korunması gerektiğinin altını çizen Gökdemir, "Anne ve babalar olarak çocuklarımıza dünyevi her türlü tehlike ve tehditlerden korumak için nasıl can siperane gayret gösteriyorsak daha çok çocuklarımızın maneviyatını korumak ve Allah'a karşı sorumluluklarını hatırlatmakla görevliyiz. Çocuklarımızın bizim isteğimiz ve inançlarımız doğrultusunda eğitim görmeleri için duyarlı olmalı ve kamuoyu oluşturarak yasakçı zihniyeti zorlamalıyız" diye konuştu.

VELİLERE AÇIK ÇAĞRI

Çocuklarımızın inancı gereği başörtülü olarak okula giderken başta idareciler olmak üzere öğretmen ve öğrenciler karşısında uğrayacağı mağduriyet ve ezikliği yaşamamaları için çağrıda bulunan Gökdemir, Doğru Haber gazetesine yaptığı açıklamada "İlköğretimin zorunlu olduğu ve temel anayasal bir hak olduğu bir gerçektir. Geçen eğitim öğretim döneminde Diyarbakır ilimizde inançlarının gereği olarak örtünen ilköğretim çağındaki kız öğrencilerimiz okullarına başörtüleri ile derslerine girmişler ve hiçbir engelle karşılaşmadan eğitimlerini sürdürmüşlerdir. Velilerimizin çocuklarını ilköğretim çağında okula gönderirken özelikle kız çocuklarını başörtüleri ile göndermeleri, buna engel olanların yasal zeminde suç işlediklerini anayasal hak gaspına sebebiyet verdikleri bilinmelidir." dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum