1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çocuk Komada, Çavuş Hapiste
Çocuk Komada, Çavuş Hapiste

Çocuk Komada, Çavuş Hapiste

Sokakların savaş alanına döndüğü Hakkari’de önceki gün bir uzman çavuşun kafasından vurduğu 15 yaşındaki Enver Turan komadan çıkamadı. Adı açıklanmayan çavuş ise tutuklandı.

11 Eylül 2010 Cumartesi 05:39A+A-

Hakkari'de, dokuz PKK'lının öldürülmesini protesto eden grupların eylemi sırasında bir uzman çavuşun açtığı ateşle başından vurulan 15 yaşındaki Enver Turan yoğun bakımdan çıkamadı. Sivil aracıyla giderken önünün kesildiğini ve ailesinin saldırıya uğraması üzerine havaya ateş açtığını öne süren uzman çavuş ise tutuklandı.

Bilinci kapalı

Gösteriler sırasında başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Enver Turan, ilk müdahalenin ardından Van'a sevkedildi. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisine yatırılan Turan'ın başından ayrılmayan babası Abdullah Turan şunları söyledi: "Oğlumun durumunun ciddi olduğunu söyleyen doktor, Van'a sevk etti. Görgü tanıkları uzman çavuşun arabasından inerek yolun karşısındaki oğlumu vurduğunu söyledi. Kurşun hâlâ kafasının içinde. Doktorlar tansiyonu düşük olduğu için oğluma müdahale edemediklerini söylediler. Daha yeni liseye kaydetmiştim onu. Bayram günü bize bu acıyı yaşatanlardan davacıyım."

Ailemi korumak için

Emniyetteki sorgusu tamamlanan ve Merkez Komutanlığı'na götürülen uzman çavuşun ifadesinde "Yanımda eşim ve çocuklarım vardı. Arabamla giderken göstericiler önümü kesti. Camdan uzanıp eşimin saçına bile yapıştılar. Ben de ailemi ve kendimi korumak için havaya ateş açtım" dediği öğrenildi. Adı açıklanmayan uzman çavuş, tutuklanarak askerî cezaevine gönderildi.

Okul bahçesinde patlama

Sokak gösterilerinin sürdüğü Hakkari'de dün de Özel Hatice Avcı Koleji'nin bahçesinde bomba patladı. Referandumda oy kullanılacak okullardan olan kolejin bahçesindeki patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.

TARAF

HABERE YORUM KAT