1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. Clinton İsyanlarla İlgili İran'ı Suçladı
Clinton İsyanlarla İlgili İranı Suçladı

Clinton İsyanlarla İlgili İran'ı Suçladı

ABD Dışişleri Bakanı, Yemen ve Bahreyn başta olmak üzere birçok ülkede İran'ın ya doğrudan ya da aracı yoluyla muhaliflerle temasa geçtiğini belirtti.

03 Mart 2011 Perşembe 10:20A+A-

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İran'ın, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki ülkelerde meydana gelen ayaklanmaları etkilemeye çalıştığını öne sürdü.

ABD Senatosu Tahsisler Komitesinde konuşan Clinton, ayaklanmaların olduğu Mısır, Bahreyn ve Yemen örneklerini sayarak, İran'ın ayaklanmanın seyrini ve doğuracağı neticeyi etkilemeye çalıştığını söyledi.

Tahran yönetiminin Lübnan'daki Hizbullah hareketi aracılığıyla Hamas örgütüyle bağlantıda olduğunu da savunan Clinton, Hamas'ın da Mısır'daki muadilleriyle teması bulunduğunu kaydetti. 

ABD Dışişleri Bakanı Clinton, Yemen ve Bahreyn'de olduğu gibi İran'ın ya doğrudan ya da aracı yoluyla muhaliflerle temasa geçtiğini belirtti.

İran'ın çok faal bir dış siyaset güttüğünü dile getiren Clinton, "İranlıların, Yemen'deki muhaliflerin üzerinde çok etkili olduğunu ve Bahreyn'deki muhalefetle de temasa geçtiğini biliyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum