1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cizre’de Öğrenci Yurdunu Yakmaya Kalkıştılar!
Cizre’de Öğrenci Yurdunu Yakmaya Kalkıştılar!

Cizre’de Öğrenci Yurdunu Yakmaya Kalkıştılar!

PKK yandaşları, Cizre'de öğrenci yurdunu yakmaya kalkıştı. Yurtta çıkan yangını etraftan yetişenler tarafından söndürülürken 1'i ağır 3 öğrenci yaralandı.

27 Mayıs 2011 Cuma 22:46A+A-

Yurda molotof kokteylleriyle saldıran bir grup, 3 öğrencinin yanarak yaralanmasına yol açtı. Yangın çevreden yetişenler tarafından söndürüldü. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan 3 öğrenci, Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İdil Caddesi'nde gösteri yapan yaklaşık 60 kişilik bir grup, daha sonra bir erkek öğrenci yurduna molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırıda bulundu.

Saat 17.00 sularında gerçekleşen saldırı sırasında orta öğretim yurdunda bulunan 3 öğrenci, çıkan yangın sebebiyle yaralandı.

Bir öğrencinin kolu, bir öğrenicinin yüzü, diğer bir öğrencinin ise bütün vücudu yandı. Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan öğrencilerden birinin durumu ciddiyetini koruyor.

Saldırı sırasında yolu trafiğe kapatmaya çalışan gruba, polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Binada maddi hasar meydana gelirken öğrencilerin imdadına çevreden gelen vatandaşlar yetişti.

Yaklaşık 50 öğrencinin kaldığı yurda 2 hafta önce yine taşlı saldırıda bulunulmuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum