1. HABERLER

  2. HABER

  3. İNTERNET

  4. Chrome Bilgisayarınızdaki Tüm Dosyaları İzliyor
Chrome Bilgisayarınızdaki Tüm Dosyaları İzliyor

Chrome Bilgisayarınızdaki Tüm Dosyaları İzliyor

​​​​​​​Siber güvenlik uzmanı Kelly Shortridge, internet tarayıcısı Google Chrome’un Windows ile çalışan bilgisayarlarda tüm dosyaları sürekli olarak taradığını ileri sürdü.

05 Nisan 2018 Perşembe 01:53A+A-

Siber güvenlik uzmanı Kelly Shortridge, Google Chrome tarayıcısının, ‘belgeler’ klasöründeki dosyalar da dahil olmak üzere bilgisayarındaki tüm dosyaları taradığını belirtti.

Sputnik'in ABD merkezli Motherboard dergisine dayandırdığı haberde bu sorunun, anti virüs programı ESET’in birikimlerini kullanan Chrome Cleanup Tool aracından kaynaklandığı, Chrome’un, ESET çekirdeğini kullanarak tarayıcıya saldırabilecek olan zararlı yazılımları aramak için bilgisayarı taradığını, söz konusu zararlı yazılımlara rastlaması durumundaysa sorunlu dosya ile ilgili verileri Google’a gönderdiği kaydedildi.

Daha önce Amerikan şirketi Trustlook'un uzmanları, Telegram, Twitter, Viber, Facebook Messenger, Skype, Line, Weibo vb. uygulamalardan bilgi çalabilecek yeni bir virüsün keşfedildiğini rapor etmiş, com.android.boxa adlı virüsün Çin menşeili Cloud Module uygulamasında tespit edildiği ifade edilmişti.

HABERE YORUM KAT