1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'yi İşgal Eden İşçilere Şafak Operasyonu
CHPyi İşgal Eden İşçilere Şafak Operasyonu

CHP'yi İşgal Eden İşçilere Şafak Operasyonu

Mersin'de CHP'li belediye meclis üyesinin fabrikasında çalışırken sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıkları için CHP il binasını işgal eden işçilere polis müdahale etti. Polisler kapıyı kırarak CHP binasına girdi. İşçilerin polislere direniş g

26 Kasım 2010 Cuma 10:46A+A-

Mersin'de CHP'li Yenişehir Belediye Meclis üyesi Serhat Dövenci'ye ait Akdeniz Çivi Fabrikası'nda çalışırken sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atıldıkları öne sürülen 57 işçinin eylemi 19 saat sonra sona erdi. CHP İl Başkanı Yılmaz Şanlı'nın işçilerle kapıda konuşmasına ve eylemin amacına ulaştığını söylemesine rağmen işçiler teslim olmadı.

Bir süre daha bekleyen polis hazırlıklarını yaptı. Hazırlık sonrası polisler megafonla işçileri defalarca eyleme son vermeleri yönünde uyarmasına rağmen işçiler eylemden vazgeçmedi. İşçilerin atlama ihtimaline karşı itfaiye ekipleri branda açarken ambulans da hazır bekletildi.

Çevik Kuvvet polisleri kask ve gaz maskeleri takarak CHP il binasına girdi. İşçilerin kapıyı uyarılara rağmen açmaması üzerine kapı kırıldı. Kapının açılması üzerine işçiler polislere direnmeyerek teslim oldu. Gözaltına alınan işçiler çevik kuvvet polisleri nezaretinde parti binasından çıkartıldı. İşçiler devlet hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bu arada işçilere destek vermek için CHP il binası önünde bekleyen kalabalıkla çevik kuvvet polisleri arasında müdahaleden bir süre önce arbede çıktı. Kalabalığın uzaklaşın çağrısına uymaması üzerine çevik kuvvet polisleri kalkanlarla iterek kalabalığı uzaklaştırdı. Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz de müdahaleyi izledi. Öksüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, eylemin sağduyulu şekilden sonlandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT