1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'liler Gazetecilere Saldırdı
CHPliler Gazetecilere Saldırdı

CHP'liler Gazetecilere Saldırdı

Önder Sav başkanlığındaki toplantıda oruç yiyen CHP'li yöneticiler, öğle yemeğini görüntülemek isteyen gazetecilerle tartıştı...

30 Ağustos 2010 Pazartesi 21:14A+A-

Çeşitli programlara katılmak üzere İzmir'e gelen CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası'nda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, partisine mensup ilçe belediye başkanları, CHP ilçe başkanları, il yönetim kurulu ü yeleri, parti meclisi üyeleriyle basına kapalı toplantı yaptı.

Basın mensuplarının sadece görüntü almasına izin verilen toplantıda, 6 Eylül'de İzmir'de yapılacak miting ve referandum çalışmalarının da görüşüldüğü öğrenildi.

Öte yandan toplantı arasında verilen öğlen yemeğinin görüntülenmesini istemeyen bazı belediye başkanları ve partililer ile basın mensupları arasında sözlü tartışma yaşandı.
Yemek salonunun dışına çıkarılmak istenen basın mensupları programı terk ederek karara tepki gösterdiler. CHP Genel Sekreteri Önder Sav, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile DSP'li eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan' ın görüşmesini "dostluk, arkadaşlık ilişkisi" olarak değerlendirdiğini söyledi.

İzmir'de partisine mensup belediye başkanları, ilçe başkanları ve parti yöneticileriyle basına kapalı toplantıda bir araya gelen Sav, toplantının ilk bölümünün sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Sav, toplantıda 12 Eylülde yapılacak referandumla ilgili bugüne kadar yapılan çalışmaların gözden geçirildiğini ve bundan sonra yapılacak çalışmaların planlandığını ifade etti.

Önder Sav, basın mensuplarının eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile DSP'li eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan arasındaki görüşmeyi nasıl değerlendirdiğine yönelik sorusuna, "Dostluk, arkadaşlık ilişkisi. Siyasette her zaman uzun süreli dostluklar, uzun süreli ayrılıklar olmaz. Ülkenin koşulları gerektirdiği zaman bir araya gelir, değerlendirme yaparlar. İki siyaset adamının bir araya gelmesini böyle değerlendiriyorum" karşılığını verdi.

CHP'li Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'nın Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi yönündeki bir soruya verdiği yanıtta da Sav, Tatı ile ilgili yakınmalar, bilgiler ve belgelerin bir süre önce parti genel merkezine ulaştığını, MYK'nın komisyon kurduğunu ve o komisyonun yaptığı çalışmadan sonra verdiği rapor doğrultusunda Tatı'nın "bulunduğu görev ve sorumlulukla bağdaşmayacak davranış içerisinde bulunmak" gerekçesiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini söyledi.

AKTİFHABER

HABERE YORUM KAT