1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. CHP'li vekilin Mi-17 iddialarına cevap!
CHP'li vekilin Mi-17 iddialarına cevap!

CHP'li vekilin Mi-17 iddialarına cevap!

İçişleri Bakanlığı; CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın, 'Jandarma'da 19 adet mevcut (Mİ 17) ve hepsi faal olarak uçuyor. Ayrıca hepsinde yangın tertibatı da mevcut. Bu helikopterler şu an neredeler?' şeklindeki paylaşımına cevap verdi.

01 Ağustos 2021 Pazar 20:59A+A-

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy; CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın, "Jandarma'da 19 adet mevcut (Mİ 17) ve hepsi faal olarak uçuyor. Ayrıca hepsinde yangın tertibatı da mevcut. Bu helikopterler şu an neredeler?" şeklindeki paylaşımının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Mehmet Ersoy; "Jandarma Genel Komutanlığımızın bünyesinde toplam 18 tane Mi-17 Helikopteri bulunmaktadır. Bu helikopterler yangın söndürme amacıyla temin edilmiş ve tertibatlandırılmış helikopterler değildir. Terörle mücadele, asayiş, önleyici kolluk ve lojistik hizmetleri için temin edilmiştir" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Murat Bakan'ın söz konusu paylaşımını eleştirdi ve "Neresi düzeltelim ki... Bütün kurumlarımız memleket sathına yayılmış yangınları söndürmek için cansiperhane çalışırken, bir milletvekilinin bu ağır itham ve iftiralarla algı oluşturmaya çalışması kabul edilemez. Hiçbir etiket hiç kimseye bu kadar sorumsuz davranma hakkı veremez" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un açıklaması şöyle:

ekran-alintisi-010820211627821988c101d1f7.jpg

HABERE YORUM KAT