1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. CHPli Belediyeler ifsatta sınır tanımıyor: Mersin Belediyesi gençlere bar açtı
CHPli Belediyeler ifsatta sınır tanımıyor: Mersin Belediyesi gençlere bar açtı

CHPli Belediyeler ifsatta sınır tanımıyor: Mersin Belediyesi gençlere bar açtı

​​​​​​​CHP Mersin Belediyesi, seçimlerin hemen ardından, gençlerin uğrak yeri olan halka açık bir alanda bar diye tabir edilen içkili bir mekan açtı. Gençleri ifsat eden bir şeyin belediye eliyle yapılması halkın yoğun tepkisiyle karşılaştı.

15 Nisan 2024 Pazartesi 22:13A+A-

Gün geçmiyor ki CHP Belediyelerinden birinin, halkın bam teline basan icraatlarından biriyle daha karşılaşmayalım. Kültürümüzle asla bağdaşmayan mevzubahis uygulamaların son örneği Mersin'de yaşandı.

CHP üst yönetiminin içkiye düşkünlüğünü bilmeyen yoktur. Öyle ki mezkur çevreler, içki içme özgürlüğünü, temel insani haklardan biri gibi görürler. 

Evlerinde içmek onları tatmin etmez. Sosyal hayatın katili sayılan içki melanetini, inatla halkın gözüne sokarcasına içmek isterler. Bir belediye, gençleri korumak için içkili mekanlarla ilgili yeni bir düzenlemeye gitsin, kıyameti koparıverirler. Özgürlükleri ellerinden gitmişçesine veryansın ederler.

Başa geldiklerinde de ilk icraatları bu melaneti yayma odaklı olur. Bir içki, bir de şehrin her yanını ucube heykellerle donatmak, CHP'nin değişmez belediye anlayışının temelini oluşturur. Üstelik bu konuda hiç bir sınır da tanımazlar. Anayasa dahi onlar için çiğnenip bir kenara atılacak basit bir kağıt parçasından ibaret hale gelir.

İşte size bu anlattıklarımızı haklı gösterecek çiçeği burnunda yeni bir örnek.

Mersin Belediyesi, şehrin tam orta yerinde, etrafında duvar dahi olmayan bir bar açtı.

"Pub" ya da "bar" diye tabir edilen mekanın olduğu yer halkın uğrak yerlerinden biri. Özellikle gençlerin gözü önünde yapılan bu çirkin eylemin, ülkenin geleceği olan genç nesilleri ifsat edici olması nedeniyle halktan büyük tepki gördü.

Kamu kuruluşlarının gençleri bağımlılıklardan kurtaracak çalışmalar yapması gerekirken bağımlılıklara neden olacak adımlar atması, akıl tutulması olduğu gibi aynı zamanda anayasaya göre de ciddi bir suçtur.

Anayasanın 58. maddesinin 2. paragrafında tam olarak şöyle yazar: “Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.”

Alkol müptelası olmuş, beyni uyuşmuş bir gençlik elbette ki çevresine katkıda bulunacak yararlı işler yapamayacaktır.  Bundan dolayı olsa gerek ülkenin Anayasası'nda bile bu durum görmezden gelinememiştir. Zira aklın gösterdiği yol da bu yöndedir.

Mersin Belediyesi'nin bu ucube icraatına ilk tepki koyanlardan biri de Hür Dava Partisi Mersin Milletvekili Faruk Dinç oldu.

Sosyal medya hesabından tepkisini dile getirin HÜDA PAR milletvekili Dinç: "CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anayasanın 58. maddesini ihlal ederek gençleri alkol düşkünlüğüne sevk edecek sebeplere hizmet etmektedir. Belediyeler, yerelde akıl emniyetini muhafaza eden kurumlar olması gerekirken, aklı uyuşturan bağımlılıklara teşvik kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

Kaynak: DoğruHaber

HABERE YORUM KAT

9 Yorum