1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'li Belediye, İçki Satışını Yasakladı
CHPli Belediye, İçki Satışını Yasakladı

CHP'li Belediye, İçki Satışını Yasakladı

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine bağlı Altınbaşak belde belediyesi içki satışını yasakladı. Belediye başkanı imzasıyla Encümen kararı olarak içki satış noktalarına yollanan karara göre, beldede içki satışı durduruldu ve içki satışı yapan işyerleri hakkında cez

02 Eylül 2010 Perşembe 22:46A+A-

CHP'li Başkan Ercan Bektaş, "Yan beldelerde mahalle baskısından içemeyen buraya akın ediyor. İçip içip kavga çıkarıyorlar. Yasağı vatandaş istedi. Gerginlik bitince yasak kalkacak." diye konuştu.

Kararın altında imzası bulunan Başkan Bektaş, Erzincan'a 20 kilometre uzaklıktaki Altınbaşak beldesinde içki tüketimi ve satışından dolayı huzursuzlukların had safhaya çıktığı için bu kararı aldıklarını vurguladı.

Başkan Bektaş, "Bir takım olaylar cereyan ettiği için belde sakinlerinden bize gelen şikayetler vardı. Belde sakinlerinin bu konularda çok huzursuz olduğu, gece geç vakitlere kadar içki satışı ve çevreden içki almak için gelen insanların buraya verdikleri zarar... Neticede küçük bir beldeyiz. Huzur ve güven bizim için çok önemli. Biz belde halkının birinci dereceden huzur ve güvenliğinden sorumluyuz. Belde sakinleri, esnafımız, meclis üyeleri ve muhtarlarımızla oturup beldemizin huzur ve güvenliği için ne gerekli diye düşündük ve böyle bir karar aldık. Bu kararda da bizim kesinlikle yasakçı bir zihniyetimiz ya da farklı yerlere farklı mesajlar göndermek gibi bir gayemiz yoktur. Önemli olan buradaki huzur ve güven, önemli olan burada kötü bir alışkanlığın önüne geçebilmekti. Biz kimsenin içki içmesine ya da kimsenin içki satmasına karşı değiliz ama içki içilmesi ya da içki satılması burada bizi rahatsız ediyorsa, günlük yaşantımızı sıkıntıya sokuyorsa biz burada bu kararı almak zorundaydık. Ben de bir başkan ve bir idareci olara,k birinci dereceden görevim böyle bir karar almaktan da hiçbir zaman geri adım atmadım. Ben doğru olanı yaptım. Belde sakinlerinin huzur ve güveni için böyle bir karara başvurduk. Bunun altında farklı şeyler aramanın hiçbir mantığı yoktur. Benim yerimde hangi idareci olsa aynı kararı alırdı." diye konuştu.

Altınbaşak beldesi sakinlerinden Fethi Bektaş ise içkinin kötü bir alışkanlık olduğunu ve belde olarak buna karşı çıktıklarını belirterek, "Altınbaşak beldesi olarak hepimiz karşı çıktık içkiye. Çünkü beldemizde içki içildiği sürece huzursuzluk oluyordu. Gençler alkole alışıyordu. Hepimiz birlikte alkolün yasak olmasını belediyeye bildirdik. Başkanımızda mecliste toplanıp kara aldılar ve içki yasağını getirdiler. Tamamen köyümüzde hiçbir yerde alkol satılmıyor. Satılmadığından dolayı da hepimiz huzurluyuz şimdi. Biz de yasaktan memnunuz." diye konuştu. (CİHAN)

HABERE YORUM KAT