1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP’li Akaydın İyice Dağıttı
CHP’li Akaydın İyice Dağıttı

CHP’li Akaydın İyice Dağıttı

CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Almanların ünlü bira festivali Oktoberfest’in açılışı yine geçen yıl olduğu gibi Antalya’nın CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından bira fıçısının tıpası bal

26 Eylül 2010 Pazar 05:33A+A-

Geçtiğimiz yıl türlü rezilliklerin yaşandığı festivalin açılışında su gibi bira akmıştı. Tüm tepkilere kulak tıkayan Akaydın, açılışta kanunen yasak olmasına rağmen bira reklamı yaptı. Aldığı alkolün etkisiyle hızını alamayarak yabancı konuklarla da dans etti.

CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya'da bu yıl ikincisi düzenlenen Almanların ünlü bira festivali Oktoberfest'in açılışı geçen yıl olduğu gibi CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından bira fıçısının tıpası balyozla patlatılarak yapıldı. Almanya'nın Antalya Konsolosu Frank Urbschot ve Almanya ile Fransa'dan müzik gruplarının da katıldığı festivalin açılışında Akaydın, dans ederek eğlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Efes Pilsen'in sponsorluğunda gerçekleştirilen festivalin açılışında su gibi bira akarken, tüm tepkilere kulak tıkayan Akaydın, açılışta kanunen yasak olmasına rağmen adeta alkol reklamı yaptı.

Geçtiğimiz yılki rezaleti hatırlatan Antalyalılar ise CHP'li Akaydın'a tepki gösteriyorlar. Vakit'e konuşan Antalya AK Parti Belediye Meclisi Üyesi Murtaza Tamyürek, alkol reklamı yapmanın kanunen suç olmasına rağmen, Antalya'da bira reklamının bizzat Akaydın tarafından yapıldığını söyledi. Tamyürek, "Büyük bir marifet gibi elinde balyozla güle-oynaya bira fıçısı tıpası patlatıyor. Belediye Meclisi toplantısında kendisine dedim, 'Kamu görevi yapıyorsun, yakışıyor mu bu?' diye. Pişkince, 'Ne olmuş, gençler içsin, eğlensin' diyor. Adamın belediyecilikten anladığı, Avrupa'nın ahlâksızlığını Antalya'ya getirmek. Turizm şehri diye her türlü rezilliği mübahlaştırdılar. Alkol yasağına rağmen savcılar bu rezilliklere seyirci kalmamalılar. Alkol yasağına rağmen savcıların bu rezilliklere seyirci kalmasına anlam veremiyorum" dedi.

Geçtiğimiz yıl ahlâkın adeta deniz seviyesine indiği bira festivalinde, bir de cinayet yaşanmıştı. Festivale katılan 69 yaşındaki Michael Nall adlı Alman turist, burada tanıştığı 21 yaşındaki Buğra Güney adlı üniversite öğrencisi tarafından öldürülmüştü. Cinayetin sebebinin ise aşırı alkollü Alman turistin Güney'e sapık ilişki teklifinde bulunması olduğu ortaya çıkmıştı. Bira festivali, her yıl Avrupa'da da benzer olaylara sahne oluyor.

ERTUĞRUL CESUR / VAKİT

HABERE YORUM KAT