1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'den Başörtülü Adaya Yeşil Işık
CHPden Başörtülü Adaya Yeşil Işık

CHP'den Başörtülü Adaya Yeşil Işık

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, başörtülü adaya yeşil ışık yaktı: “AKP bu şansını deneyebilir, biz de zorluk çıkarmayız!”

24 Mart 2011 Perşembe 10:58A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimlerinde başörtülü adaya yeşil ışık yaktı. CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz'ı istifaya çağıran Tekin, Deniz Baykal'ın milletvekili adaylığı konusunda ise "garanti diye bir şey yok" dedi.

Kanal A'da yayınlanan "Görüş Farkı" programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimlerinde başörtülü adaya yeşil ışık yaktı.

CHP olarak böyle bir konunun gündemlerinde olmadığını söyleyen Tekin, "Anayasal sorun var mı onu bilmiyorum. Ancak Gürsel Tekin olarak benim için hiçbir sakıncası yok" dedi.

Tekin, Meclis'e başörtülü bir adayın girmesi durumunda Merve Kavakçı'ya yapılan muameleyi yapmayacaklarını da söyledi.

Tekin, "AKP bu şansını deneyebilir, biz de zorluk çıkarmayız" ifadelerini kullandı.

ERGENEKON SANIKLARININ ADAYLIĞI

CHP'den adaylık başvurusu yapan Ergenekon sanıklarına liste garantisi verilmediğini de söyleyen Tekin, "Ben başta olmak üzere hiçbir adayımızın adaylığı netleşmiş değildir, garantisi yoktur. Yeni gelmiş insanlara garanti vermek Sayın Kılıçdaroğlu'nun dünyasında hiç yoktur. Önemli olan 11 Nisan'da çıkacak listedir" dedi.

Ergenekon sanıklarının CHP'yi "sığınılacak liman" gibi görmesinden hoşnut olmadığı izlenimini veren Tekin, "Kişisel kararım değil. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. MYK ve PM'de bu konu görüşülecek. Benim farklı bir bakışım var." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT