1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP ve Doğan Gazetecilerinden, Hanefi Avcı Eylemi
CHP ve Doğan Gazetecilerinden, Hanefi Avcı Eylemi

CHP ve Doğan Gazetecilerinden, Hanefi Avcı Eylemi

CHP ve Doğan Grubu’nda çalışan bir grup ‘Haliç’te yaşayan Simonlar’ kitabıyla gündeme gelen tutuklu Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın tahliye edilmesi için İstanbul Adliyesi’nin Beşiktaş’taki binası önünde eylem yaptı.

05 Ekim 2010 Salı 06:11A+A-

CHP'li eski milletvekilleri Sabri Ergül, Ercan Karakaş, Hürriyet Gazetesi yazarları Cüneyt Ülsever ve Ahmet Hakan ile Ressam Bedri Baykam'ın da aralarında bulunduğu bir grup, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Eylemciler 'H. Avcı'ya Hukuk, Herkese Hukuk' yazılı pankart açtı.

"Hanefi Avcı'ya Hukuk: Herkese Hukuk" başlıklı basın açıklamasını Sabri Ergül okudu. Açıklamada, Avcı'nın Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimliği'nce tutuklandıktan sonra itiraz talebinde bulunmadığına dikkat çekilirken, mahkemenin re'sen harekete geçerek bir üst mahkemeye başvurmasını ve tutukluluğun geçersiz sayılması istendi.

Hanefi Avcı'nın tutukluluğuna itiraz etmemiş olmasının mahkemeler ve savcılık tarafından ele alınmasına mani olmadığını dile getiren CHP'li eski milletvekili Sabri Ergül, "Yeni durumlar karşısında mahkeme re'sen dosyayı bir üst mahkemeye gönderebilir. Bu adliyemizden bunu talep ediyoruz. Bu konuda bir dilekçe vereceğiz. Ayrıca savcının da tutukluluk kararını geri alma hakkı vardır. Hanefi Avcı bellidir, adresi bellidir" dedi.

HABERE YORUM KAT