1. HABERLER

  2. HABER

  3. CEVAP VE DÜZELTME METNİDİR
CEVAP VE DÜZELTME METNİDİR

CEVAP VE DÜZELTME METNİDİR

Haber kaldırılmıştır.......

16 Şubat 2011 Çarşamba 00:23A+A-

www.haksozhaber.net alan adlı internet sitesinde yayınlanan "İsa Gök'ün Azmettiricisi Ortaya Çıktı"  başlığı altında verilen haber içeriğinde, Danıştay 6. Daire Başkanı müvekkilim Bekir AKSOYLU ile ilgili ve Danıştay 6. Daire üyesi müvekkilim Levent ARTUK ile ilgili gerçeğe aykırı ve iftiradan ibaret ithamlar ses kayıtlarının ve deşifre metinlerinin yer alması sebebiyle, işbu cevap ve düzeltme metnini kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Anılan haberde; müvekkillerimin haberinizde kullanılan yasadışı yoldan elde edilmiş ve montaj yapılarak değiştirilmiş bir ses kaydına dayanarak, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'ya hakaret ettiği şeklinde tamamen gerçek dışı ve iftiradan ibaret ithamlarla müvekkilim Bekir AKSOYLU ve müvekkilim Levent ARTUK toplumun kin ve nefretine maruz bırakılma amacıyla kişilik haklarına ağır ve haksız bir şekilde saldırılmıştır.

Müvekkillerim Bekir AKSOYLU ve Levent ARTUK, halen başında bulunduğu Danıştay 6. Daire Başkanlığı ve Danıştay 6. Daire üyeliği görevlerini ifa ettikleri süre zarfında, görevlerinin ve bulundukları konumun gerektirdiği özen ve sorumluluk içerisinde hareket etmekte ve onurlu bir meslek yaşantısı sürdürmektedirler. Haberde gerçek dışı bir ses kaydına ve bu kayda dayanarak yapılmış ses kaydının deşifresine yer verilen müvekkillerim Bekir AKSOYLU ve Levent ARTUK arasındaki konuşma haber metninde verildiği şekilde gerçekleşmemiş olup montajla değiştirilmiş, habere konu olan ses kaydı yasadışı dinleme yoluyla elde edilmiştir. 

Müvekkillerim ile ilgili habere konu edilen hususların gerçeğe aykırı ve iftira niteliğinde olduğu basit bir araştırma ile ya da ilgilisine sorulmak suretiyle anlaşılabilecekken, yasadışı dinleme yoluyla elde edilmiş bir ses kaydı ve bu kayda montaj yoluyla sonradan yapılmış eklemeler sonucu oluşan ifadeler esas alınarak yapılan haber, basın ahlak ve ilkeleri ile bağdaşmaz. 

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

Bekir AKSOYLU ve Levent ARTUK Vekili

Av. Tamer SAĞCAN

 

HABERE YORUM KAT