1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cemaati Olmayan 'Meryem Ana' Kilisesi, Kütüphane Oluyor
Cemaati Olmayan 'Meryem Ana' Kilisesi, Kütüphane Oluyor

Cemaati Olmayan 'Meryem Ana' Kilisesi, Kütüphane Oluyor

Kayseri'de bulunan Meryem Ana Kilisesi, Ermeni cemaat olmadığı için atıl vaziyette iken restorasyon sonrası 24 saat açık Kent Kütüphanesi olacak.

01 Eylül 2016 Perşembe 16:53A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu yaptırılacak tarihi Surp Astvadzadzin (Meryem Ana) Kilisesi, 24 saat açık 'Kent Kütüphanesi' olarak düzenlenecek. Tarihi yapıda oluşturulacak kütüphanede 50 bin kitap bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri'ye kazandırılacak olan 24 saat açık kent kütüphanesi için Başkan Mustafa Çelik'e bir sunum yapıldı. Sunumda projenin detaylarıyla ilgili bilgiler verildi.

Restorasyon ihalesine çıkılan ve Eylül ayında restorasyon çalışmalarına başlanacak Surp Astvadzadzin (Meryem Ana) Kilisesi'nin 24 saat açık kent kütüphanesi yapılması için proje çalışmaları tamamlandı. Başkan Mustafa Çelik, yapılan sunumda raf sistemleri, masa sandalyeler, aydınlatmalar, dijital çalışma alanları ve dekorasyonla ilgili hazırlanan önerileri inceledi. Daha çok ihtisas kütüphanesi olarak hizmet verecek kütüphanede yaklaşık 50 bin kitap bulunacak.

24 saat açık olacak olan kütüphanede gerek bireysel gerek grup çalışmaları yapılabilecek. Kütüphanede, dijital servislerden elektronik kitap ve dokümanlara da ulaşılabilecek. Kütüphanenin yan tarafına bir de 'Kitap Cafe' yapılacak. 24 saat açık kütüphane restorasyon ve teşhir-tanzim işlerinin tamamlanmasıyla 2017 sonbaharında hizmete açılacak.

HABERE YORUM KAT