1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çarkın: Ümit’i Oğuz’la Gömdük
Çarkın: Ümit’i Oğuz’la Gömdük

Çarkın: Ümit’i Oğuz’la Gömdük

Tarık Ümit’in cesedini attıkları bölgeyi savcıya gösteren Çarkın, “Cesedi Oğuz Yorulmaz ile taşıyıp, çukura attıktan sonra da üstünü çalıyla örttük” dedi.

24 Aralık 2011 Cumartesi 01:06A+A-

Haber: Arzu Yıldız

Faili meçhul cinayetlerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında önceki gün İstanbul ve Sapanca’da kayıp MİT muhbiri Tarık Ümit ve öldürülen işadamı Behçet Cantürk için keşif yapan eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın, önemli bir itirafta daha bulundu. Çarkın, 2 Mart 1995’ten beri kayıp olan Tarık Ümit’i, Susurluk hükümlüsü ve eski özel timci Oğuz Yorulmaz ile birlikte Silivri’nin Beyciler mevkiinde yol kenarına gömdüklerini söyledi.

Ankara Özel Yetkili Savcılar Mehmet Özgür ve Hakan Yüksel, Olay Yeri İnceleme Ekipleri ve adlı tıp uzmanları ile birlikte Silivri’ye götürülen Ayhan Çarkın, Tarık Ümit’in aracının bulunduğu yeri ayrıntılı bir şekilde anlattı. Daha sonra üç bölgede dedektör ve köpeklerle ceset araması yapıldı. Çarkın, söz konusu bölgenin tamamen değiştiğini, evlerin, yeni yolların yapıldığını anlatırken, muhtarlar da savcıya yapılaşma hakkında bilgi verip “Bu bölgeler sürülüp ormanlık alana çevrildi, kimi yerlerde asfaltlandı” dedi. Aramalardan sonuç alınmama üzerine Çarkın, Beyciler mevkiindeki yol kenarını gösterip “Biz, arkadaşım Oğuz Yorulmaz ile birlikte Ümit’i burada bir çukura atmıştık. Üzerine de birkaç çalı attık” dedi.

Kimliği belirsiz cesetlere inceleme

İşadamı Behçet Cantürk cinayetiyle ilgili Kadıköy Fenerbahçe Orduevi önünde ve Sapanca’da keşfe götürülen Çarkın, dün sabah yeniden tutuklu bulunduğu Sincan F Tipi Cezaevi’ne konuldu. Soruşturmayı titizlikle yürüten savcılar Mehmet Özgür ve Hakan Yüksel, Silivri’deki inceleme sırasında jandarmanın “Burada yanmış bir ceset bulunmuştu” sözleri üzerine Bölge Jandarma Komutanlığı ve Silivri Emniyet Müdürlüğü’nden ilçe civarında bulunan ve kayıtlara sahipsiz olarak geçen tüm cesetlere ait DNA sonuçlarını istediler. DNA sonuçlarının Tarık Ümit’e ait olup olmadığını anlamak için Ümit’in ailesinden bir kişiden DNA örneği alınması kararlaştırıldı. Adı Topal cinayetine karışan ve Susurluk davasından dört yıl hapis cezasına çarptırılan Oğuz Yorulmaz, Bursa’da bir barda çıkan kavgada silahla vurularak öldürülmüştü.

TARAF 

HABERE YORUM KAT