1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. Canlı Bomba Kışlaya Girdi: 31 Ölü
Canlı Bomba Kışlaya Girdi: 31 Ölü

Canlı Bomba Kışlaya Girdi: 31 Ölü

Pakistan'ın kuzeybatısında yer alan Peşaver eyaletinde düzenlenen bombalı eylemde, 31 askerin öldüğü, 40 askerin yaralandığı belirtildi.

10 Şubat 2011 Perşembe 12:05A+A-

Polis, bir kışlada sabah içtiması sırasında meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenlerin tamamının asker olduğunu, bazılarının durumu ağır 40'tan fazla kişinin de yaralandığını söyledi. 
    
Eylemcinin, okul üniforması giymiş bir genç tarafından düzenlendiği belirtildi. 
Bölge polisi, canlı bombanın, okul üniforması giymiş ergenlik yaşında bir erkek olduğunu belirtti. Eylemci, sabah yerel saatle 8'de, geçit alanında egzersiz yapan askerleri hedef aldı.

    

Saldırıyı kınayan, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, yayımladığı mesajda, saldırının terörizmi ortadan kaldırmak için kararlı olan güvenlik güçlerinin moralini bozamayacağını söyledi. 
 
Taliban Üstlendi

BBC'de yer alan bir habere göre Pakistan Talibanı eylemi üstlendi ve "Amerikalıları koruyanlara yönelik saldırıların süreceğini" bildirdi.

Ordu, son aylarda El Kaide ve Taliban'a karşı yürütülen operasyonlarda üstünlük sağlandığını ve eylemlerin azalma eğiliminde olduğunu iddia etmişti. 

Oysa Pencap Alayı, Pakistan'ın en iyi bilinen askeri birliklerinden biri. Aynı alaya yönelik olarak 2006 yılında düzenlenen bir diğer saldırıda da, en az 20 asker ölmüştü.

HABERE YORUM KAT