1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Camide İmama Soru Sordu; Tutuklandı!
Camide İmama Soru Sordu; Tutuklandı!

Camide İmama Soru Sordu; Tutuklandı!

29 Ekim 2010'da Güngören'de bir camide "Cumhuriyet Bayramı" hutbesi veren imama soru soran Ö.G. Hizb-ut Tahrir üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı.

09 Kasım 2010 Salı 13:09A+A-

Güngören'de bulunan Genç Osman Camii'nde Cuma Namazı sırasında cami imamı "Cumhuriyet" konulu hutbeyi okurken ayağa kalkan Ö.G. "Sen cumhuriyet rejimi ile şeriat rejimini nasıl aynı kefeye koyarsın?" demişti. İmam, soruya aldırmadan hutbesine devam ederken Ö.G. cemaat tarafından cami dışına çıkarıldı ve bu arada polise haber verildi. Olay yerine gelen polis, Ö.G.'yi gözaltına aldı.

Zaman gazetesinin dünkü nüshasında bu haber "provokasyon" olarak verildi. Ö.G. adlı şahsın Hizb-ut Tahrir üyesi olduğu ve Terörle Mücadele Şubesi tarafından izlendiğinin belirtildiği haberin, bir soru sormanın tutuklamayı getirmesi gibi bir hak ihlali üzerinden değil, provokasyon takıntısı üzerinden verilmesi dikkat çekti.

Öte yandan gözaltına alınan Ö.G.'nin üzerinde 5 sayfalık "Cumhuriyet Bayramı kutlamaları hem sefihlik hem de küfürdür!" başlıklı bir "örgütsel doküman" bulan polisin, Ö.G.'nin Beyazıt'ta yapılan bir mitinge katıldığını, MSN yazışmalarında ve sosyal paylaşım sitelerinde Hizb-ut Tahrir'in propagandasını yaptığını tespit etmesi, haberde provokasyon vurgusunu güçlendiren bilgiler olarak sunuldu.

MSN yazışmalarında cumhuriyet ve demokrasi aleyhinde yazılar yazdığı, Türkiye Cumhuriyeti'ni aşağılayıcı ifadeler kullandığı belirtilen Ö.G. tutuklandı.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

11 Yorum