1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bu Kez Mustazaf-Der Adana Şubesine Saldırı
Bu Kez Mustazaf-Der Adana Şubesine Saldırı

Bu Kez Mustazaf-Der Adana Şubesine Saldırı

PKK sempatizanı bir grup tarafından dün, akşam saatlerinde Mustazaf-Der Adana Şubesine taşlı, molotoflu saldırı düzenlendi.

16 Mayıs 2011 Pazartesi 11:24A+A-

Saldırı esnasında dernekte kimsenin olmadığı belirtilirken dernek camlarının kırılmasından dolayı maddi hasar oluştu.

Yüksekova'da Mustazaf-Der şubesine geçtiğimiz hafta PKK/BDP'liler tarafından taşlı, molotoflu saldırı düzenlenmiş ve derneğin başkan yardımcısı Ubeydullah Durna açılan ateş sonucu hayatını kaybetmişti. Dün akşam da PKK/BDP'liler bu kez Mustazaf-Der Adana Şubesine taşlı molotoflu saldırı düzenledi.

Edinilen bilgiye göre, akşam 19.00'da Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan Mustazaf-Der Adana Şubesi önüne gelen yaklaşık 200 kişilik PKK sempatizanı grup, ikinci katta bulunan dernek binasına taşlarla saldırdı. Molotofların da kullanıldığı saldırıda pencerelerin elek telle kaplı olmasından dolayı atılan Molotoflar tekrar cadde üzerine düşerken dernekte herhangi bir yangın çıkmadı.

Saldırı esnasında dernekte kimsenin olmamasından dolayı herhangi bir yaralanma olmazken kırılan dernek camlarından dolayı maddi hasar oluştu.

Dernek yetkililerinden edinilen bilgiye göre; saldırı, dernekte taziye için bulunan ziyaretçilerin gitmesi ve dernek üyelerinin derneği kapatmasından sonra vuku bulmuş. PKK sempatizanı grup, direk dernek binasını hedef alıp, saldırının ardından kaçarak izlerini kaybettirmişler.

Öte yandan yaşanan bu saldırı sonrası polisin Kıbrıs Caddesi üzerinde geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.

(Kaynak: Doğruhaber)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum