1. HABERLER

  2. HABER

  3. Boykotçulardan Molotoflu Saldırılar...
Boykotçulardan Molotoflu Saldırılar...

Boykotçulardan Molotoflu Saldırılar...

Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde referanduma katılımı engellemek için oy sandıklarının bulunduğu okula ve araçlara molotoflu saldırılar yapılıyor.

12 Eylül 2010 Pazar 15:01A+A-

MERSİN'DE BİR OKUL VE 2 ARACA MOLOTOF KOKTEYLİ ATILDI

Mersin'de referandum için oy kullanılan bir okul ile önündeki iki araca molotof kokteyli atıldı. Alınan bilgiye göre, Akdeniz ilçesindeki Yeni Hal Mahallesi'nde bulunan Mimar Sinan İlköğretim Okulu'na gelen küçük bir grup, vatandaşlar oy kullandığı sırada molotof kokteyli attı. Molotof kokteyllerinden biri okulun bahçesine diğeri de giriş kapısının önüne düştü. Okulda herhangi bir zarar meydana gelmedi.

Gruptakiler ayrıca okul önünde bulunan 33 RK 288 plakalı kamyonet ile 33 EH 733 plakalı otomobile de molotof kokteyli attılar, bir ekmek satış kulübesine de zarar vererek kaçtılar. İtfaiyenin müdahale ederek söndürdüğü araçlardan biri kullanılamaz hale geldi, diğeri ise kısmen yandı.

Bu arada Şevket Sümer Mahallesi'ndeki Hatice Uluğ İlköğretim Okulu da zaman zaman taşlandı.

BATMAN'DA TEHDİT İÇERİKLİ BİLDİRİ DAĞITAN 30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Batman'da halk oylamasının boykot edilmesi yönünde tehdit içerikli bildiri dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alınanların sayısı 30'a yükseldi.

Alınan bilgiye göre, kent merkezinde bir kişinin, bazı şahısların halk oylamasının boykot edilmesi yönünde tehdit içerikli bildiri dağıttığı yönünde Batman Emniyet Müdürlüğüne e-posta yoluyla ihbarda bulunması üzerine başlatılan çalışmalarda 30 kişi gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Nusaybin'de okula molotof atıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde de referandumu boykot için gösteri yapıldı. Yaklaşık 30 kişilik grup, Atatürk Lisesi'nin girişindeki kulübeye molotof kokteyli attı, çevredeki araçları taş yağmuruna tuttu. Güvenlik güçlerinin müdahalesi üzerine göstericiler bölgeden uzaklaştı.

VAN'DA OKULLARA MOLOTOF

Referandum öncesi gece de Van'da olaylar oldu. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından iki ayrı okula molotof kokteyli atıldı.

Olay, referandum öncesi gece yarısı Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde bulunan Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi ile Yalım Erez Mahallesi'ndeki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu'nda meydana geldi.

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler, gece geç saatlerde her iki okula molotof kokteyli atarak kundakladı. Molotof kokteylinin kısa süre de kendiliğinden sönmesi üzerine binalarda ciddi bir hasar meydana gelmedi. Atılan taşlar sonucu okulların bazı camları kırıldı. Polis her iki olayla ilgili inceleme yaptı.

ŞIRNAK'IN CİZRE İLÇESİNDE HALK OYLAMASINDA OY KULLANANLARIN İSİMLERİNİ ALDIĞI GEREKÇESİYLE BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Şırnak'ın Cizre ilçesinde halk oylamasında oy kullananların isimlerini aldığı gerekçesiyle bir kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Konak Mahallesindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda oy kullanan kişilerin isimlerini not ettiği gerekçesiyle bir kişi görevli polislerce gözaltına alınarak, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HABERE YORUM KAT