1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. BMW’nin Sponsorluğu Başörtüsüne Takıldı
BMW’nin Sponsorluğu Başörtüsüne Takıldı

BMW’nin Sponsorluğu Başörtüsüne Takıldı

Otomotiv devi BMW'nin 'Özgürlüğü yaşatır' sloganı başörtüsüne takıldı.

28 Aralık 2011 Çarşamba 06:43A+A-

BMW’nin Türkiye distribitörüğünü yürüten BORUSAN adlı firma, ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya ile sponsorluk anlaşması yaptı.

Çetinkaya 1 yıllık kullanım hakkını aldığı BMW'yi ekranda başörtülü arkadaşıyla test etti.

İddiaya göre, distribitör firma, 'imajımız bozuldu' diyerek sponsorluğu iptal etti.

Yeni Şafak’ın haberine göre, Burcu Çetinkaya, geçtiğimiz 17 Ağustos'ta firmaya bağlı 'MINI Cooper' markasıyla sponsorluk konusunda prensipte anlaştı.

'MINI' Marka Yöneticisi Hakan Bayülgen'in, 2012 için teklif ettiği pakete göre sporcuya "100 bin avro ve 2 adet 'MINI Cooper Countryman ALL4' marka otomobilin 1 yıl süreyle kullanım hakkı" önerildi.

3 ay sonra hazırladığı bir televizyon programında, başörtülü program partneri Merve Sena Kılıç ile araçlarla test sürüşü yapan Çetinkaya, 21 Aralık'ta da program arkadaşıyla birlikte bir gazetenin ekine haber oldu.

İddiaya göre, yayınlardan sonra genel müdürden 'Dinci imajın rahatsız ediyor' şeklinde bir uyarı alan sporcunun sponsorluk talebi de, 'bütçe kısıntısı' gerekçe gösterilerek 3 gün sonra geri çevrildi.

Sorularını yanıtlayan marka direktörü Hakan Bayülgen ise süreçte yaşananları doğruladı ve "Bizim tavrımız sadece başörtüsüyle ilgili değil. Siyasi amblem olsaydı yine uyarı yapardık" ifadesini kullandı. Bayülgen, sponsorluk iptalinin de 'bütçe kısıntısı' nedeniyle gerçekleştiğini ileri sürdü. 

HABERE YORUM KAT

7 Yorum