1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. BM, Gazze Hastanelerine Ekmek Yardımını Durdurdu
BM, Gazze Hastanelerine Ekmek Yardımını Durdurdu

BM, Gazze Hastanelerine Ekmek Yardımını Durdurdu

BM Dünya Gıda Programı yardımını durdurdu. Gazze hastanelerinde hastalara yemekleri ekmeksiz verilmek zorunda kalınacak.

06 Ocak 2015 Salı 12:55A+A-

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, Filistin Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelere ekmek sağlama anlaşmasını programı sürdürecek yeterli mali imkan bulunmadığı gerekçesiyle 2015 yılının başından itibaren durdurduğunu açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı Depolar ve Levazımat Dairesi Müdürü Bessam Burhum, bugün (5 Ocak Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride Burhum, Dünya Gıda Programı'nın hastanelere ekmek yardımını durdurmasının hastalara yemeklerin ekmeksiz verileceği anlamına geldiğini söyledi. Burhum, kararın Gazze Şeridi'nin kuzey vilayetlerindeki hastanelere resmi olarak iletildiğini bildirdi.

BM Dünya Gıda Programı'nın durdurduğu ekmek yardımına alternatif bulmanın zorluklarına dikkat çeken Burhum, bu tip hizmetler için yeterli bütçe olmadığını ve ayrıca hastanelere ekmek sağlanması için yapılacak açık artırmanın vakit alacağını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT