1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. BM, Doğu Kudüs'teki Trajediye Dikkat Çekti
BM, Doğu Kudüsteki Trajediye Dikkat Çekti

BM, Doğu Kudüs'teki Trajediye Dikkat Çekti

Doğu Kudüs'te Siyonist İsrail tarafından yıkılan evler insanlık trajedisine dönüştü. BM tarafından hazırlanan yeni rapor da bu durumu ortaya koyuyor.

23 Aralık 2010 Perşembe 11:53A+A-

Birleşmiş Milletler (BM)'nin Filistin'deki insani yardım koordinatörü, yaptığı açıklamada Doğu Kudüs'te İsrail tarafından yıkılan evlerin insanlık trajedisine dönüştüğünü ve yıkımların yüzde 45 artış gösterdiğini bildirdi.

Kudüs'ün Ras al-Amid semtinde yıkılan evleri ziyaret eden Filistin'deki BM temsilcisi ve İnsani Yardım Koordinatörü Maxwell Gaylard, son bir yıl içinde İsrail tarafından yıkılan ev sayısında yüzde 45 artış olduğunu belirterek bu durumun İsrail'in uluslararası hukuku çiğnediği anlamına geldiğini söyledi.

Gaylard, "Uluslararası hukuka göre İsrail'in yükümlülükleri konusunda ciddi kaygı uyandırmaktadır." diyerek bir bildiri yayınladı.

Evsiz kalan 13 Filistinlinin açıkta kaldığını, bunlara alternatif bir yer gösterilmediğini belirten BM temsilcisi Gaylard, İsrail'i uluslararası anlaşmalardan doğan sorumluluklarını yerine getirmeye çağırdı.

HABERE YORUM KAT