1. HABERLER

  2. HABER

  3. Biz Yapsak CHP Ortalığı Ayağa Kaldırırdı
Biz Yapsak CHP Ortalığı Ayağa Kaldırırdı

Biz Yapsak CHP Ortalığı Ayağa Kaldırırdı

Ankara, siyasette önceki gün ilginç bir olaya sahne oldu. AK Parti Genel Merkezi'nin çevresi başta olmak üzere, şehrin işlek caddeleri üzerindeki duvarlara CHP Gençlik Kolları üyesi bir grup tarafından, sprey boyalarla 'Tayyip gidecek, Gökçek gelecek' şek

17 Ağustos 2010 Salı 00:43A+A-

Suçüstü yapılarak gözaltına alınan gençleri karakoldan almaya, CHP Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'yi fitne çıkarmaya çalışmakla suçlarken duvarları kirlettikleri için partiye para cezası kesileceğini duyurdu. AK Parti cephesi ise şaşkın. Genel görüş, "Aynı şeyi biz yapmış olsaydık, CHP ortalığı ayağa kaldırırdı." şeklinde. "Siyaset üretemiyorlar, duvarlardan ve sprey boyalardan medet umuyorlar." yorumları yapılıyor. AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç, CHP'nin suçüstü yakalanmasına rağmen sessiz kalmasına tepki göstererek, "Söyleyecekleri sözleri kalmadı, tutar dalları kalmadı, siyaset üretemiyorlar, duvarlardan ve sprey boyalardan medet umuyorlar. Böyle genel başkana böyle gençlik kolları." dedi.

CHP'nin mazisinin 'ihanet senaryoları, komplolar ve ayak oyunlarıyla dolu' olduğunu söyleyen Suat Kılıç, "Genel başkan, siyasete bir seviye katmazsa, güçlü söylemler kurgulamazsa, gençlere kaliteli bir siyaset yolunda hedefler koyamazsa gençlik ne yapsın?" diye sordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'suçüstü olay' hakkında ne düşündüğünü merak ettiklerini dile getiren AK Parti Grup Başkan Vekili, "Böyle bir şeyi AK Parti gençlik kollarından birileri, CHP'ye yönelik olarak yapsaydı neler söylenirdi? Ülkeyi ayağa kaldırırlardı." ifadelerini kullandı. Kılıç, şöyle devam etti: "Büyüklerinin ufuksuz, amaçsız, mefkuresiz siyasi çizgilerinin girdabında ellerinden gelen budur. Biraz Necip Fazıl, biraz Cemil Meriç okusunlar, sonra da Mehmet Akif'in kaleminden Asım'ın Nesli'ni okuyup anlamaya çalışsınlar." (Zaman)

HABERE YORUM KAT