1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Bir Topun Peşinde Ölüme!
Bir Topun Peşinde Ölüme!

Bir Topun Peşinde Ölüme!

Ligleri yeniden başlatma konusunda ısrarcı olan TFF, taraftar gruplarının tezahüratlarında sıkça geçen “ölümüne” ifadesini ciddiye almışa benziyor!

17 Mayıs 2020 Pazar 04:02A+A-

HAKSÖZ HABER

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in  “Pozitif çıkanları ayıracağız, diğerlerine test yaparak devam edeceğiz” şeklindeki açıklamaları da gösteriyor ki ligleri yeniden başlatma konusunda ısrarcı olan TFF, taraftar gruplarının tezahüratlarında sıkça geçen “ölümüne” ifadesini ciddiye almışa benziyor!

Futbolun insanları boş gündemlerle meşgul edip vaktini heba etmesine yol açması, devasa rakamların döndüğü büyük bir eğlence endüstrisinin devamlı müşterisi haline getirmesi, holiganizm şeklinde tezahür eden gereksiz şiddet boyutu ve saire… Futbol ve oluşturduğu kültürün ifsad edici boyutlarına dair daha birçok şey sıralanabilir.

Ancak günümüz dünyasında tuttuğu yeri şu son süreçte, Koronavirüs salgını dolayısıyla ara verilen müsabakaların yeniden başlatılması tartışmalarında görmek mümkün. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bile “Liglerin devamı konusu Futbol Federasyonu'muzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır.” şeklinde görüş beyan ettiği bir meseleden bahsediyoruz!

O Futbol Federasyonu da liglerin seyircisiz de olsa oynatılmasında ısrarlı. Bu doğrultuda takımlar antrenmanlara başladı ve yapılan testlerde bazı takımların personelinde Kovid-19’a rastlandı. Ancak bu durum da, kalan müsabakaların oynanmasını talep edenleri yıldıramadı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir bir televizyon programında yaptığı açıklamada: “Tek kararımız olabilir; ligleri oynatarak tamamlamak aksi halde çok büyük tartışmalar çıkar” derken insan sağlığına ne kadar önem verdiklerini adeta bir “doğal seleksiyon” sürecini anlatır gibi “Takımlar hazırlanırken sık sık Corona testi yaparak yollarına devam edecekler. Pozitif çıkanları ayıracağız, diğerlerine test yaparak devam edeceğiz.” diyerek belirtti.

Futbol müsabakalarının başlamasının maçlar seyircisiz oynansa bile maçların şifreli yayınlanmasından da kaynaklı olarak insanların birbirlerinin evlerinde ligleri takip etmek üzere toplanmalarına yol açacağı, yok yere sosyal mesafelerin ortadan kalkacağı durumlara sebep olacağı aşikar. Tüm bunlarla birlikte insan sormadan edemiyor bu ne önemli bir işmiş ki insanın birçok rutinini değiştirdiği bu süreçte bile yapılması, tamamlanması gerekiyormuş!

HABERE YORUM KAT

2 Yorum