1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bir Orgeneralin Emekli İkramiyesi...
Bir Orgeneralin Emekli İkramiyesi...

Bir Orgeneralin Emekli İkramiyesi...

Hiç düşündünüz mü bir orgeneral ne kadar emekli maaşı alır? Peki bir büyükelçi ya da vali? İşte müthiş çarpıklık...

05 Ağustos 2011 Cuma 12:35A+A-

Emekli Büyükelçi Volkan Bozkır'ın dün twitter'dan yazdığı mesaj müthiş bir çarpıklığı ortaya çıkardı.

Hani askeri vesayet tartışmaları yapılırken verilen bir örnek vardır ya. Tapu Kadostra Müdürlüğü'na ya da Devlet Su İşleri Müdürlüğü'ne atama yapılırken bu kadar konuşulmuyor. Onlar gibi bir bürokrat olan Genelkurmay Başkanlığı'na bir orgeneral atanırken neden bu kadar konuşuyoruz? Ya da kuvvet komutanları atanırken..?

Meğerse öyle değilmiş. Orgenerallerin durumu kağıt üstünde de diğer bürokratlardan farklıymış.

Bir büyükelçinin emeklilik ikramiyesi 75 bin TL, bir orgeneralin emeklilik ikramiyesi ise 600 Bin TL'ymiş..

Hürriyet'in haberine göre TBMM’nin AK Partili Dışişleri Komisyonu Başkanı, Emekli Büyükelçi Volkan Bozkır, Dışişleri Bakanlığı’ndaki 38 yıl 6 aylık çalışmasının karşılığı 75 bin lira emekli ikramiyesine Twitter’dan isyan etti.

Bozkır dün Twitter’da, “40 yıl karşılığı bir büyükelçi ve vali emekliliğinde ikramiye olarak 75 bin lira, bir orgeneral ise 600 bin lira alıyor” yazdı.
 
Bununla da yetinmeyen Bozkır, bir twit daha yazarak askerlerin yardımlaşma kurumu OYAK’a yüklendi ve, “Batılı ülkelerde OYAK gibi mütevazı amaçlarla kurulup, sonra banka sahibi olan ve demir-çelik sektörünü yöneten bir kurum yoktur. OYAK’ın bu görünümü AB İlerleme Raporlarında da konu edilmektedir” dedi.
 
(Aktifhaber)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum