1. HABERLER

  2. HABER

  3. Beyoğlu'nda başörtüsüne çirkin saldırı
Beyoğlu'nda başörtüsüne çirkin saldırı

Beyoğlu'nda başörtüsüne çirkin saldırı

Beyoğlu'nda bir kahvecide sıra beklerken yaşanan tartışmada bir kadın başörtüsüne yönelik hakaret ederek kızların başörtüsüne fiziki saldırıda bulundu.

24 Haziran 2024 Pazartesi 13:30A+A-

Beyoğlu'nda bulunan bir AVM içerisindeki kahve dükkanından sipariş veren Nursena A. ve kardeşi Aysima A. yaklaşık 15 dakika boyunca siparişlerini hazırlanmasını beklediği esnada Çağla H. ve yanındaki arkadaşı Abdurrahman G. ile sipariş vermeye geldi. Siparişi kız kardeşlerden sonra veren Çağla H.'nin siparişi de kendilerinden önce teslim edilince, kız kardeşler çalışanı uyararak uzun zamandır beklediklerini belirtti.

Yapılan uyarıyı üzerine alınan Çağla H., Aysima A.'ya "Kes sesini, benim siparişim, sen ne karışıyorsun" diyerek bağırdı. Bunun üzerine Aysima A., Çağla H.'ye kendisine birşey demediğini ve tepkisini baristaya gösterdiğini söyledi. Baristada sırayı karıştığını söyleyince Çağla H. siparişini alarak arkadaşıyla dışarıya çıktı. Bir süre sonra öfkeli bir şekilde geri dönerek kız kardeşlere saldırmaya başladı. Aysima A.'nın başörtüsünü tutan Çağla H. "kapalı ...." diyerek küfürler savurdu. ÇAğla H. Aysima A.'nın başörtüsünü açarak vurmaya devam etti. Çağla H.'nin arkadaşı ve çalışanların araya girmesiyle taraflar ayrıldı. Çağla H. uzaklaşırken, Aysima A. ise koltuğa oturarak sakinleşmeye çalıştı. 

Olayın ardından kız kardeşlerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğüne bağlı timler, AVM'den uzaklaşan Çağla H.‘yi gözaltına aldı. Kadının, kız kardeşlerden şikayetçi olması üzerine Çağla H., Aysima A. ve Nursena A. emniyete götürüldü. Emniyette ifadeleri alınan ve birbirlerinden şikayetçi olduğu öğrenilen taraflar, savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

Başörtülü kardeşlerimize yönelik bu tip saldırganlıklar her geçen gün artmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

6 Yorum