1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Belge Gerçek Bir Belgedir, Gerçek Bir Plandır"
Belge Gerçek Bir Belgedir, Gerçek Bir Plandır

"Belge Gerçek Bir Belgedir, Gerçek Bir Plandır"

Dursun Çiçek,"İnternet andıcı gerçek bir belgedir, gerçek bir plandır. Altında imzalar ve paraflar var" şeklinde konuştu.

02 Ağustos 2011 Salı 18:29A+A-

Hükümet aleyhinde kara propaganda yapmak amacıyla hazırlandığı ileri sürülen internet andıcı belgesine ilişkin Albay Dursun Çiçek'ten çarpıcı açıklama geldi. Çiçek, "İnternet andıcı gerçek bir belgedir, gerçek bir plandır" dedi

Albay Dursun Çiçek'in de sanıkları arasında yer aldığı "Demokrasiye Müdahale Planı" davasının görülmesine Silivri'de devam ediliyor.

Duruşmada konuşan tutuklu sanık Çiçek, sözü kendisinin de adının geçtiği "internet andıcı" belgesine getirdi. Dursun Çiçek,"İnternet andıcı gerçek bir belgedir, gerçek bir plandır. Altında imzalar ve paraflar var" şeklinde konuştu.

Çiçek, daha önce savcıya verdiği ifadede hükümet aleyhinde kara propaganda yapmak amacıyla Genelkurmay bünyesinde kurulan internet sitelerinden o tarihte görevli komutanların da sorumlu olduğunu belirtmişti.

Öte yandan İnternet Andıcı iddianamesini kabul eden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 22 sanık hakkında yakalama emri çıkarılması yönündeki talebi karara bağlaması bekleniyor.

İnternet Andıcı davasında aralarında Ege Ordu Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler'in de bulunduğu 22 sanık hakkında hükümeti ve meclisi devirmeye teşebbüs iddiasıyla dava açılmıştı.

Mahkeme ayrıca açılan davanın Albay Dursun Çiçek'in yargılandığı Demokrasiye Müdahale Planı davasıyla birleştirilmesi talebini de karara bağlayacak. (TRT) 

HABERE YORUM KAT