1. HABERLER

  2. HABER

  3. BDP, Yemin Hakkında Açıklama Yaptı
BDP, Yemin Hakkında Açıklama Yaptı

BDP, Yemin Hakkında Açıklama Yaptı

AK P ve BDP temsilcilerinin bir araya geldiği toplantı sona erdi. Toplantı sonrası BDP'li Gülten Kışanak bir açıklamada bulundu.

14 Temmuz 2011 Perşembe 12:43A+A-

Ak Parti ve BDP temsilcileri dün bir araya gelmiş, görüşmenin ardından yapılan açıklamada, karşılıklı olarak sunulan önerilerin değerlendirileceği açıklanmıştı.

Görüşme sonrası açıklama yapan Gültan Kışanak "Yetkili organlarımız karar verecek" dedi.

"Size olumlu ve olumsuz bir cümle kuramayacağım. Niyet düzeyinde olumlu olsa da pratikte henüz önümüzü göremiyoruz." diyen Kışanak, "Her şart ve koşul altında demokratik siyaset bizim için vazgeçilmezdir" dedi.

DEMİRTAŞ’TAN YEMİN SİNYALİ

BDP'li Selahattin Demirtaş, yemin krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirtaş,"Mutabakat sağlanırsa yarın edebiliriz" dedi.

TOPLANTILAR SÜRÜYOR

AK Parti ve BDP'li yöneticiler, dün yaptıkları toplantının ardından bugün yeniden bir araya geldi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında başlayan görüşmeye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli ve Ahmet Aydın ile Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve Hasip Kaplan ile Siirt Milletvekili Gültan Kışanak katıldı.

Görüşme, Başkanlık Divanı toplantı salonunda saat 11.00'da başladı.

AK Parti ve BDP temsilcileri dün bir araya gelmiş, görüşmenin ardından yapılan açıklamada, karşılıklı olarak sunulan önerilerin değerlendirileceği açıklanmıştı.

 

HABERE YORUM KAT