1. HABERLER

  2. HABER

  3. Baydemir'in Sözleri Öcalan'ı Çok Kızdırmış!
Baydemirin Sözleri Öcalanı Çok Kızdırmış!

Baydemir'in Sözleri Öcalan'ı Çok Kızdırmış!

Öcalan, "Silahlar miadını doldurdu" sözü nedeniyle Baydemir’i ağır sözlerle eleştirdi. İddiaya göre Öcalan’ın sözlerinin basına yansıyandan çok daha sert: "Söyleyin ona gitsin AKP'ye üye olsun!"

22 Kasım 2010 Pazartesi 12:56A+A-

Son avukat görüşmesinde "Silahlar miadını doldurdu" sözleri nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ağır sözlerle eleştiren Abdullah Öcalan'ın, eleştirilerinin gerçekte basına yansıyandan çok daha sert olduğu iddia edildi. Öcalan'ın Baydemir'e yönelik "Söyleyin ona gitsin AKP'ye üye olsun ya da özeleştirisini versin. Silah olmasaydı 2 ay bile o koltukta oturamazdı" dediği belirtildi.

Cumhuriyet gazetesinin PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'na (ANF) dayandırdığı habere göre, Öcalan bu görüşmede Baydemir'i, "Silah miadını doldurmuştur. Demokratik özgürlük mücadelesinden PKK vazgeçse de ben vazgeçmem" yolundaki açıklamalarını ağır bir dille eleştirmişti. Haberde Öcalan'ın, Baydemir hakkındaki şu sözlerine yer verilmişti: "Bazen öyle şeyler oluyor ki, çok şaşırıyorum, öfkeleniyorum. Bazıları çıkıp sorumsuzca, 'silahlı mücadele miadını doldurmuştur' diyor. Açık söylüyorum, Kandil bile bu konuda tek başına yetkili değil. Herkes kendi işine bakmalı, sorumlu olduğu konularla ilgilenmeli, kafa yormalı, söz söylemelidir. ABD'si Avrupa'sı bile artık bu konuda beni tek etkili-yetkili kişi olarak görürken bunların yaptıkları açıklamalara bakın!"

Öcalan'ın Baydemir ile ilgili eleştirilerinin dozunun çok daha yüksek olduğu, örgüt içi tartışmaların yansımaması için haberden ayıklandığı ifade ediliyor.

HABERE YORUM KAT