1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. Başörtüsünü Çıkarmadı, Görevden Alındı
Başörtüsünü Çıkarmadı, Görevden Alındı

Başörtüsünü Çıkarmadı, Görevden Alındı

Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi’nde 15 gün önce göreve başlayan dahiliye uzmanı Dr. Zeliha Asiltürk, başörtülü çalışmak isteyince görevinden alındı.

29 Mart 2011 Salı 16:37A+A-

Hürriyet gazetesinin haberine göre Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne tayin edilen Dr. Zeliha Asiltürk, 15 gün önce görevine başladı. Dahiliye polikliniğinde başörtülü olarak hastaları muayene eden Dr. Zeliha Asiltürk, başörtülü olarak çalışmaması konusunda hastane yönetimi tarafından uyarıldı. Başörtüsünü çıkarmayan Dr. Zeliha Asiltürk hakkında soruşturma açıldı. 15 gün boyunca hastanede başörtülü olan çalışan Dr. Zeliha Asiltürk, sabah saatlerinde hastalarını muayene ettiği sırada görevinden alındı. Dr. Zeliha Asiltürk'ün poliklinikte muayene odasının önüne gelen Köroğlu Devlet Hastanesi Başhemşire Yardımcısı Meral Köse, sıra bekleyen hastalara doktorun rahatsızlandığını, başka bir doktora muayene olacaklarını söyledi. Sıra bekleyen bazı hastalar, bu öneriye tepki gösterdi. Hastaların başka bir doktora yönlendirilmesi ardından Başhekim Dr. Hüseyin İka, Dr. Zeliha Asiltürk'ün odasına giderek görevinden alındığını açıkladı. Dr. Hüseyin İka'nın yaklaşık 10 dakika sonra odadan çıkmasının ardından, Dr. Zeliha Asiltürk odasından çıkarak hastaneden ayrıldı.

Hastanede görevli Dr. Zeliha Asiltürk'e başörtülü olarak çalışmaması konusunda uyarıda bulunulduğunu ve soruşturma açıldığını belirten Bolu İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, "Doktorumuza ilk etapta yıllık izin verdik. Daha sonrasında da bizimle çalışmayacak" dedi.

HABERE YORUM KAT

27 Yorum