1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başörtülüler Resepsiyona Alınmadı
Başörtülüler Resepsiyona Alınmadı

Başörtülüler Resepsiyona Alınmadı

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu'nun eşleri Cumhuriyet Resepsiyonuna alınmadılar.

30 Ekim 2010 Cumartesi 13:37A+A-

Erzincan'da düzenlenen ve Vali Abdulkadir Demir'in ev sahipliğini yaptığı Cumhuriyet Resepsiyonunda, başörtüsü krizi yaşandı. Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Salih Eğinlioğlu'nun eşlerinin başörtülü olması sebebiyle Cumhuriyet Resepsiyonuna alınmadı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Polisevinde düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonuna Vali Abdulkadir Demir ve eşi Nurtaç Demir ev sahipliği yaptı. 3. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Ergüder Toptaş, askeri ve sivil erkanın katıldığı Cumhuriyet Resepsiyonunda, Vali Demir ve eşi, davetlileri kapıda karşıladı.

Akşam saat 19.00'da başlayan resepsiyona, AK Partili Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır eşi Yasemin Çakır'la, AK Parti Erzincan İl Başkanı Salih Eğinlioğlu ise eşi Armağan Eğinlioğlu ile birlikte resepsiyonun yapıldığı Polisevine geldi. Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu'nun eşlerinin başlarının kapalı olması nedeniyle, düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonuna alınmadılar.

Bu durum karşısında eşleri ile birlikte Polisevinden ayrılmak isteyen Belediye Başkanı Çakır ve AK Parti İl Başkanı Eğinlioğlu, Vali Abdulkadir Demir ve Vali Yardımcısı Adem Keleş tarafından polisevinin üst katında bulunan misafirhanede ağırladı.

Cumhuriyet Resepsiyonu diğer misafirlerin gelmesi ile başladı. Askeri ve sivil erkanın katıldığı Cumhuriyet Resepsiyonunda, Vali Abdulkadir Demir, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman ve 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Ergüder Toptaş ve bazı misafirleri aynı masada sohbet etti. Onuncu Yıl Marşının okunduğu resepsiyon yaklaşık 1.5 saat sürdü.

3. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Ergüder Toptaş ve diğer misafirleri uğurlayan Vali Abdulkadir Demir ve eşi Nurtaş Demir, daha sonra misafirhanede bekleyen Belediye Başkanı Çakır ve İl Başkanı Eğinlioğlu'nun yanına giderek bir süre sohbet etti. Daha sonra Polisevinden hep birlikte ayrılan Vali Demir, Başkan Çakır ve İl Başkanı Eğinlioğlu, kapıda vedalaştıktan sonra ayrıldılar.

Polisevi çıkışında gazetecilerin sorularına yanıt vermek istemeyen Belediye Başkanı Yüksel Çakır, "Davete icabet ettik" dedi. Basın mensuplarının 'resepsiyon salonunda yoktunuz' sorusuna ise Başkan Çakır, "Siz bizim yanımızda olduğunuz sürece bize bir şey olmaz" diyerek eşi Yasemin Çakır'la birlikte makam aracına binerek Polisevinden ayrıldı.

Vali Abdulkadir Demir ise yaşanan olayla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum