1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başbuğ'un Rezidansa Aldığı İki Komutan
Başbuğun Rezidansa Aldığı İki Komutan

Başbuğ'un Rezidansa Aldığı İki Komutan

Fenerbahçe Orduevine deniz manzaralı rezidans yaptıran Org. Başbuğ, YAŞ öncesi istifa eden 4 komutandan ikisini bu dairelere aldı. Peki, o komutanlar kimler?

10 Ağustos 2011 Çarşamba 13:40A+A-

Yüksek Askeri Şura sonrası yapılan atamalarla ilgili bir yazı dizisine başlayan Yeni Akit Yazarı Yener Dönmez, Jandarma Genel Komutanlığı’na getirilen Org. Bekir Kalyoncu’nun atamasını değerlendirdiği yazısının satır arasında ilginç bir bilgiyi paylaştı.

Dönmez yazısında, YAŞ öncesi istifa eden 4 komutandan 2’sinin Org. Başbuğ’un onayı ile Fenerbahçe Orduevi içerisine yapılan deniz manzaralı lüks rezidanslara yerleşeceklerini iddia etti.

“Başbuğ’un onayı” ile diyoruz çünkü Dönmez’in yazısında belirttiğine göre bu süper lüks rezidanslara kimlerin yerleşeceğine bizzat İlker Başbuğ karar veriyor.

İşte Yener Dönmez’in konuyla ilgili dünkü yazısından ilgili bölüm:

“Başbuğ’un Fenerbahçe’de yaptırdığı 10 adet deniz manzaralı süper lüks rezidanstan ikisi hâlâ boş. Buraya kimlerin oturacağını bizzat Başbuğ belirliyor. Son YAŞ’ta istifa eden 4 komutandan sadece ikisini aldı bu rezidanslara Başbuğ.”

Peki bu komutanlar kimler?

Edinilen bilgiye göre bu komutanlar Eski Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner ve Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit.

Ancak tatil ve bir geçiş sürecinde olunduğu için henüz yerleşip yerleşmedikleri bilinmiyor. Ama o dairelere yerleşme planı içindeler...

YAŞ öncesi emekliliklerini isteyen 4 komutandan 2’sinin Org. İlker Başbuğ’un Fenerbahçe Orduevine yaptırdığı süper lüks rezidansa yerleşecekleri öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT