1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başbakan, İslam Ülkelerini Eleştirdi
Başbakan, İslam Ülkelerini Eleştirdi

Başbakan, İslam Ülkelerini Eleştirdi

Kur'an-ı Kerim'in nüzulünün 1400. yılı kutlama programında bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'a yeterli yardım göndermeyen İslam ülkelerini eleştirdi.

06 Eylül 2010 Pazartesi 07:27A+A-

Petrol sahibi ülkelerin Pakistan'a daha fazla destek vermesini isteyen Erdoğan, "Petrolüm var diyen ülkeler ne yapıyor? Petrolünün kaçta kaçını buraya veriyor? Bu petrolü siz bulmadınız. Bu size bir nimet olarak verildi, biz bunu saltanatlarımızı ikame etmekte mi kullanacağız?" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Pakistan halkının çektiği çilenin dille ifade edilecek yanı olmadığını söyleyen Erdoğan, "Oturduğumuz yerden oradaki sıkıntıyı yaşamak mümkün değil. 100, 200, 500 milyon dolar, 1 milyar dolar işi çözmüyor. Pakistan 17 milyon insanının mağdur olduğu bir sıkıntı içinde." diye konuştu. Petrol sahibi ülkelere seslenen Başbakan, "Gücenmesinler, darılmasınlar. Petrol, bir nimet. Bunu Pakistan için kullanmayacağız da ne zaman kullanacağız?" ifadelerini kullandı. İKT'ye üye ülkelerin bugüne kadar topladığı 1 milyar doları yetersiz bulan Başbakan, "Bu rakam çok komik bir rakam. İslam dünyasının burada kalmaması lazım." dedi. Pakistan'ın yanında olduklarını aktaran Erdoğan, 12 Eylül referandumun hemen ardından Pakistan'a gideceğini sözlerine ekledi.

ZAMAN

HABERE YORUM KAT

1 Yorum