1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Bakan Vecdi Gönül'e Heron Soruları
Bakan Vecdi Gönüle Heron Soruları

Bakan Vecdi Gönül'e Heron Soruları

Star Gazetesi yazarı Şamil Tayyar, köşesinde kaleme aldığı 'Olmadı Sayın Bakan' başlıklı yazısında Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'e ilginç sorular yöneltti.

13 Ağustos 2010 Cuma 23:59A+A-

Tayyar, USAK Genel Koordinatörü Doç. Dr. Sedat Laçiner'in gündeme getirdiği 'Heron görüntülerinin yazılım programı nedeniyle önce İsrail'in eline geçmesi' ile ilgili, Gönül'ün açıklama yapmasını istedi. PKK'nın İskenderun saldırısı ile İsrail'in Mavi Marmara gemisine kanlı baskınının eşzamanlı olmasını hatırlatan Tayyar, bu olayda İsrail'in parmağı olup olmadığını sordu. Genelkurmay'ın, hatta Milli Savunma Bakanlığı'nın hükümet adına bu iddiaya açıklık getirmesi gerektiğini söyleyen Tayyar, İsrail'in PKK'nın İskenderun'a saldırısında Heron görüntülerini durdurup durdurmadığını sordu. Cevabın 'evet' olması halinde durumun çok vahim olduğunu anlatan Tayyar, bunun İsrail-PKK işbirliğinin delili olacağını ifade etti.

Tayyar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Volkan Kaya'nın Bakan Gönül'e can alıcı bir soru sorduğunu da yazdı. Kaya'nın Heron görüntülerinin doğru olup olmadığını Bakan Gönül'e sorduğunu belirten Tayyar, Gönül'ün "Böyle bir şey yok. O videonun koordinatları başka yerden alınmış, sonra servis edilmiş. Hiçbir basın mensubu böyle görüntüler elde edemez. Böyle şeylere inanmayın. Gönlünüz rahat olsun. Genelkurmay'a söyleyeyim bir açıklama daha yapsın." cevabını verdiğini söyledi. Tayyar, Bakan Gönül'ün bir açıklama yapması gerektiğini vurguladı.

Söz konusu yazı:

Olmadı sayın bakan / Şamil Tayyar 

HABERE YORUM KAT