1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bahattin Yıldız’ın Cenazesi Türkiye’ye Geliyor
Bahattin Yıldız’ın Cenazesi Türkiye’ye Geliyor

Bahattin Yıldız’ın Cenazesi Türkiye’ye Geliyor

Afganistan’da geçirdiği uçak kazasında şehid olan İHH gönüllüsü yazar Bahattin Yıldız’ın cenazesi tespit edildi. Yıldız’ın cenazesi pazartesi günü Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Aynı kazada şehid olan İHH Güney Asya Koordinatörü Faruk Aktaş’ın cenazesi is

24 Temmuz 2010 Cumartesi 03:17A+A-

Mücadelesine ve imanına Türkiyeli Müslümanların şahitlik ettiği Bahattin Yıldız, Afgan dağlarında Ruslara karşı cihad etmiş ve yaralanmıştı. Yıldız (Üst ortada), yıllar sonra bu defa yetim okulu açmak gittiği aynı dağlarda uçağının düşmesi sonucunda şehid olmuştu.

Afganistan'da 17 Mayıs 2010 tarihinde düşen uçakta şehid olan yazar ve İHH gönüllüsü Bahattin Yıldız'ın naaşı tespit edildi. Yıldız'ın naaşının pazartesi günü Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. Yıldız'ın naaşını taşıyacak uçağın Pazartesi günü saat 13:00'te Atatürk Havaalanına inmesi bekleniyor. 1956 Sivas doğumlu olan Bahattin Yıldız, 1975 yılında İzmir İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Erzurum İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Yazıları Mavera, Güldeste, Gurbet dergilerinde ve Milli Gazete'de yayınlandı. Bahattin Yıldız'ın Savaşan Afganistan, Cihad Günlüğü, Kar Çiçeği, Karda Ayak İzleri, Güllerin Vedası isimli kitapları yayınlandı. Yıldız, Türkiye'de bütün Müslümanların yakinen şahitlik ettikleri çabalarıyla, fedakarlığı, içtenliği, samimiyeti ve tevazusuyla herkesin takdirini ve sevgisini kazanmış bir mücadele adamıydı. Afgan cihadına fiilen iştirak etmiş ve bedel ödemekten kaçınmamıştı. Afgan dağlarında yaralanan Yıldız, yıllar sonra bu defa yetim okulu açmak gittiği aynı dağlarda uçağının düşmesi sonucunda şehid olmuştu.(Vakit)

HABERE YORUM KAT