1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bahattin Yıldız ve Fark Aktaş, Bugün Fatih Camii’nden Uğurlanıyor
Bahattin Yıldız ve Fark Aktaş, Bugün Fatih Camii’nden Uğurlanıyor

Bahattin Yıldız ve Fark Aktaş, Bugün Fatih Camii’nden Uğurlanıyor

Afganistan’da 17 Mayıs 2010 tarihinde Salang geçidine düşen uçakta şehit olan Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş’ın cenazeleri 3 ay sonra Türkiye’ye getirildi.

28 Temmuz 2010 Çarşamba 00:01A+A-

İki şehidin cenaze namazı bugün Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak.

Bahattin Yıldız ve Fark Aktaş'ın Naaşları Türkiye'ye Getirildi

Afganistan'da 17 Mayıs 2010 tarihinde düşen uçakta şehit olan yazar ve İHH Gönüllüsü Bahattin Yıldız ve İHH Asya Bölgesi Sorumlusu Faruk Aktaş'ın cenazeleri 3 ay sonra Türkiye'ye getirildi.

Afganistan Hava Yollarına Ait uçakla getirilen cenazeleri şehitlerin aileleri ve İHH çalışanları karşıladı. Bahattin Yıldız'ın çocukları Enes, Mustafa ve Sümeyre Yıldız ile Faruk Aktaş'ın eşi, ağabeyleri Cengiz, Yusuf, Cahit Aktaş, ablaları Fatma, Ferizede, Emine ve Pakize Aktaş cenazeler uçaktan indirildiğinde gözyaşlarına boğuldu.

Uçaktan alınan cenazeler daha sonra Adli Tıp Kurumu'nun morguna götürüldü.

Bahattin Yıldız ile Faruk Aktaş'ın cenazeleri bugün Fatih Camii'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş, bir yetimhane projesi için Afganistan'a gitmişlerdi. 17 Mayıs 2010 tarihinde Kunduz bölgesinden başkent Kabil'e dönerken uçakları Salang geçidine düşmüştü. Uçağın enkazına yoğun kar ve sis yağışı yüzünden dört gün sonra ulaşılabilmişti. Uçak parçalandığı için cesetlerin kimlik tespiti süreci uzadı. DNA testiyle kimlikler tespit edildikten sonra cenazeler, ailelere kazadan üç ay sonra teslim edildi.  

HABERE YORUM KAT

2 Yorum