1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Bağdat, Erbil’e Memur Maaşlarını Gönderdi
Bağdat, Erbil’e Memur Maaşlarını Gönderdi

Bağdat, Erbil’e Memur Maaşlarını Gönderdi

Bağdat yönetimi, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ndeki (IKBY) Sağlık ve Eğitim bakanlıklarında çalışan memurların maaşlarını Erbil’e gönderdi.

31 Ocak 2018 Çarşamba 17:40A+A-

Irak’ta Bağdat yönetiminin, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) memurların maaşlarını ödemesi için yaklaşık 200 milyon dolar gönderdiği bildirildi.

Irak meclisindeki Kürt milletvekili ve Maliye Komitesi üyesi Mesud Haydar, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bağdat yönetimi, Kürdistan bölgesine Sağlık ve Eğitim bakanlıklarında çalışan memurların maaşlarını ödemesi için 250 milyar Irak dinarı (yaklaşık 200 milyon dolar) gönderdi.” dedi.

“Kürdistan bölgesindeki Maliye Bakanlığı da söz konusu miktarın ellerine geçtiğini ve ilgili bakanlıklardaki memurların maaşlarını yakında ödeyeceklerini teyit etti.” diyen Haydar, Bağdat ve Erbil arasında memur maaşlarıyla ilgili kurulan komitenin çalışmalarının engelsiz olarak devam ettiğini dile getirdi.

Haydar, IKBY’de yaklaşık 700 bin memurun bulunduğunu ileri sürerek, bunun Bağdat yönetiminin elindeki verilerle hemen hemen aynı olduğunu savundu.

Bağdat yönetiminin başbakanı Haydar el-İbadi, IKBY’deki memur kayıtlarında sahtelik ve şaibenin olduğunu iddia etmişti.

HABERE YORUM KAT