1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Baasçılardan Görülmemiş İşkence
Baasçılardan Görülmemiş İşkence

Baasçılardan Görülmemiş İşkence

Beşşar Esed karşıtı gösterilere katıldığı gerekçesiyle gözaltına alınıp işkenceyle katledilen Tamer’in görüntüleri görenlere “Bu kadar da olmaz” dedirtiyor.

27 Haziran 2011 Pazartesi 13:31A+A-

15 yaşındaki Tamer, ağır işkenceyle katledilmiş...

Haber: ADEM ÖZKÖSE

Gösterilerin başladığı 15 Mart’tan bu yana 40’tan fazla çocuğu işkenceyle öldüren Suriye’deki Baas rejiminin yeni katliam görüntüleri yayınlandı.

Suriye’nin Mesakin Sayda kasabasında bir buçuk ay önce  Beşşar Esed karşıtı gösterilere katıldığı için gözaltına alındıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 15 yaşındaki Tamer Muhammed Şera’nın işkence gördükten sonra feci şekilde katledildiği ortaya çıktı.

Tamer’in bir akrabası tarafından kayda alınan görüntüler Suriye’de yaşanan vahşetin boyutunu da bütün çıplaklığıyla gözler önüne serdi.

Vücudunun birçok yerinde sigara söndürülmüş olan Tamer’in, başta kafa bölgesi olmak üzere birçok yerinde de sert darbeler sonucu oluşan morluklar var. Bacağındaki kurşun izinin yanı sıra başka bir kurşun da Tamer’in dişlerini ve yanağını parçalamış…

-----

* Tamer'in vücudundaki ağır işkence izlerini sergilediği için videoyu yayınlayamıyoruz. Baasçıların işlediği vahşetin boyutlarını gözler önüne seren videoya http://vimeo.com/25644602 linkinden ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum