1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Baas Rejimi Yine Kan Döktü: 6 Ölü
Baas Rejimi Yine Kan Döktü: 6 Ölü

Baas Rejimi Yine Kan Döktü: 6 Ölü

Beşşar Esad yönetimine bağlı güvenlik güçleri, dün de kan döktü. Başkent Şam’daki rejim karşıtı gösteride 2 kişinin, polis kurşunu sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

28 Mayıs 2011 Cumartesi 00:37A+A-

Suriye'deki muhalif grup Yerel Koordinasyon Komiteleri ise, güvenlik güçlerinin ülkenin güneyindeki bir köyde önceki gece düzenlenen gösteriye açtığı ateşte 4 kişinin öldüğünü bildirdi. Gruptan yapılan açıklamada, can kayıplarının Deyil'de olduğu belirtildi. Laskiye, Banyas, Cable, Hama ve Humus'la ülkenin kuzeyindeki İdlib'de de gece yarısından sonra ve sabah saatlerinde gösteriler yapıldığı kaydedildi. Suriyeliler, son günlerde güvenlik güçlerinin daha az olduğu gece saatlerinde gösteriler yapıyor.

Öte yandan Suriye'de güvenlik güçlerinin ülkenin doğusundaki Der El Zor vilayetinde düzenlenen iki protestoya müdahale ettikleri bildirildi. Kent sakinleri ve eylemciler, güvenlik güçlerinin Der El Zor'daki protestolara katılanlara ateş açtığını söyledi. Bu arada Lübnan sınırındaki Zabadani kasabasında güvenlik güçlerinin 5 göstericiyi vurarak yaraladığı kaydedilirken, büyük güvenlik önlemlerine rağmen binlerce protestocunun toplandığı orta kesimlerdeki Humus'ta da silah seslerinin duyulduğu bildiriliyor. Öte yandan Rastan kasabasında toplanan yaklaşık 30 bin kişi "kahrolsun yönetim" ve "Seni (Beşşar Esad) sevmiyoruz" diye slogan attılar.

HABERE YORUM KAT